DSCN6785
Proszowiccy „Amerykanie” na kongresie misyjnym
13 czerwca 2017
koronkads
Śpiewana koronka do Ducha Świętego
13 czerwca 2017

Jubileuszem 25-lecia Diecezji

DSCF8182

Warszawa. Dnia 10 czerwca br. W Konkatedrze pw. Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie na Kamionku odbyło się podsumowanie pracy katechetycznej diecezji warszawsko-praskiej. W związku z przeżywanym Jubileuszem 25-lecia istnienia naszej Diecezji spotkałyśmy się z katechetami na wspólnym dziękczynieniu.

Wszyscy uczestniczący w uroczystej Mszy świętej jubileuszowej sprawowanej przez JE Biskupa Marka Solarczyka wyrażali Bogu i ludziom wdzięczność za minione lata i za wszystkie dzieła, które udało się podjąć i zrealizować. Po Eucharystii usłyszeliśmy występ scholii „Gwiazdeczki” z parafii Wniebowzięcia NMP w Zerzniu, następnie był wykład ks. prof. dra hab. Piotra Tomasika pt.: „Katecheza Warszawsko-Praska na tle mijającego 25 – lecia.”

Po odsłuchaniu wykładu odbyło się uroczyste wręczanie okolicznościowych medali i specjalnych podziękowań, wśród których znalazły się dwie nasze Siostry Duchaczki: siostra Filipina Egiert i siostra Otylia Pierożek. W imieniu Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera SAC odznaczenia i podziękowania wręczał katechetom Ks. Prał. Dariusz Szczepaniuk – Kanclerz Kurii. Gratulujemy naszym Siostrom i życzymy dalszych sukcesów oraz zadowolenia w służbie dzieciom, Kościołowi i naszej Diecezji.

s. Stefania W. Maksymów CSS