biblia
…i jest cudem w naszych oczach
4 października 2014
Powiew Ducha Świętego na Pomorzu
8 października 2014

Kto dziękuje ten wzrasta w Miłości Bożej

Daleko nam jeszcze do Srebrnego czy Złotego Jubileuszu… Jednak JUŻ DZIŚ zapragnęłyśmy podziękować Panu Bogu za 15 lat ślubów zakonnych.

Udało nam się zorganizować wspólne spotkanie rocznikowe. Rozpoczęłyśmy je Mszą Świętą w Sułoszowie, w domu w którym 10 lat wcześniej przygotowywałyśmy się do Profesji Wieczystej. Trwałyśmy przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie wsłuchując się w Jego Słowa, które mówił do nas przez ks. Marka Bladego. Słowa Kapłana przeprowadziły nas drogą św. Piotra, na nowo uświadamiając pielgrzymowanie tymi samymi śladami. Mocno zostało nam w pamięci przesłanie pełne nadziei zaczerpnięte od o. Szustaka:

Kiedy BÓG mówi, że ryby pływają w dzień, chociaż pływają w nocy, to ryby pływają w dzień. Bo tak powiedział Pan.
Kiedy BÓG mówi, że po wodzie się chodzi, chociaż się nie chodzi, to po wodzie się chodzi, bo ON TAK POWIEDZIAŁ!
Więc kiedy wreszcie zrozumiesz, że kiedy BÓG mówi, że jesteś silniejszy od swojego grzechu, choć nie jesteś silniejszy, to jednak jesteś silniejszy?….”.

Radość bycia razem dopełniona została odwiedzinami i obecnością Naszej Matki. Entuzjazm Afrykańskich uroczystości, oraz smutek z tragedii, które miały miejsce w Burundi przeplatały nasze rozmowy.

Jakże żywe były dla nas słowa Papieża Franciszka nawołujące osoby konsekrowane do radości.

Nie brakowało nam jej we wspólnie spędzanym czasie i siostrzanych rozmowach.

Podsumowaniem naszego spotkania było uczestnictwo w uroczystej Mszy Świętej w Tyńcu jak również modlitwa i zatrzymanie się nad historią Polski zwiedzając Katedrę Wawelską.

Dziękujemy Panu Bogu za Łaskę Powołania, za dar naszego spotkania. Dziękujemy  Naszej Matce za  chwile spędzone z nami jak również Siostrom ze wspólnoty w Sułoszowej za otwartość. To był Dobry – Boży Czas.

s. Fidelisa, s. Gracjana, s. Olga s. Anuncjata, s. Aldona