Młodzież Maryjna na lodowisku
1 czerwca 2018
Biblijne potyczki
1 czerwca 2018

Napełnieni Duchem Świętym

Leżajsk. W niedzielę 11 lutego w Domu Formacyjnym naszego Zgromadzenia w Leżajsku zakończyły się 3 dniowe rekolekcje dla młodzieży żeńskiej pod hasłem: „Napełnieni Duchem Świętym”. Prowadzącymi byli: ks. Michał Bester, s. Edyta Wesołowska i s. Karina Markowicz, pomagały także nasze siostry nowicjuszki: s. Judyta, s. Franciszka i s. Iwona.

Dziewczęta w czasie konferencji mogły zgłębiać tajemnicę Osoby Ducha Świętego, zastanowić się jak żyć owocami Bożego Ducha, by smakowały nam i innym wokół nas. W sobotę wieczorem uwielbialiśmy Pana i prosiliśmy o wylanie Ducha Świętego, natomiast w niedzielny poranek s. Karina podzieliła się misyjnym doświadczeniem swojej posługi w Burundi. Był także czas na wspólną zabawę, a nawet scenkę przygotowaną przez siostry nowicjuszki. Dziewczęta wyjeżdżały umocnione Bożym słowem i chętne na kolejne rekolekcje, które odbędą się w marcu 9-11.

Wsłuchajmy się w krótkie świadectwa pozostawione jako owoc tych dni:

„Po tych trzydniowych rekolekcjach zrozumiałam czym są owoce Ducha Świętego. Dowiedziałam się co jest moją jaskinią i wiem, że warto z niej wychodzić…”

„Panie Jezu dziękuję Ci bardzo za ten czas… Za te trzy dni, które Ty sam dla mnie zaplanowałeś i przygotowałeś. Dziękuję za Toją dobroć i cichą miłość, która zawsze mnie będzie zaskakiwać…”

„Zostałam utwierdzona w tym, że są w nas obecne owoce Ducha Świętego…”

„… co najważniejsze zrozumiałam, ze Pan Bóg ma dla mnie cierpliwość i ze swoją miłością czeka aż do Niego wrócę…”

„Dziękuję, Panie, że przyszedłeś w szmerze łagodnego powiewu . Za to , że uciszyłeś tę wielką burzę w moim sercu i głowie i pozwoliłeś stanąć w ciszy. Obdarzasz pokojem. Tym pokojem, który przychodzi gdy patrzę na Ciebie w Adoracji, na modlitwie uwielbienia, tym pokojem, który odnajduję w oczach twojej Matki. Tym pokojem, który przychodzi w sakramencie Eucharystii.”

„Dziękuję,że mogłam tu przyjechać i pogłębić moją wiarę”

„Uświadomiłam sobie, że chcę się zmienić i jest to wykonalne…”

CHWAŁA PANU ZA TE DNI !!! Już zapraszamy na kolejne do Krakowa w najbliższy piątek!