Płomyki nad jeziorem
11 lipca 2023
Rekolekcje w Medjugorie
1 sierpnia 2023

Obudź się do życia…

OBUDŹ SIĘ DO ŻYCIA, POWSTAŃ MIMO BURZ NA JEZIORZE ŻYCIA

Takie wyzwanie, swego rodzaju challenge, uczyła się podejmować młodzież uczestnicząca w tegorocznym wyjeździe rekolekcyjnym „Wakacje  Gwidonowe” w Łącku koło Jarosławca, który odbył się w dniach od 8 do 15 lipca 2023 r. W rekolekcjach wzięło udział 52 młodych ludzi z Chmielnika,  Ustki,  ze Słupska, Proszowic, okolic Pacanowa i z Podkarpacia.

W zrozumieniu i zastosowaniu w swym życiu ewangelicznej perykopy o uciszeniu burzy na jeziorze pomagały codzienne homilie, które podczas codziennej Eucharystii głosił ks. Dominik Długosz z diecezji przemyskiej. Ich celem było odniesienie treści tego biblijnego fragmentu do konkretu życia młodego człowieka. Natomiast w czasie pracy w grupach animatorzy: s. Dominika, s. Boguchwała, Ola, Kinga i Filip towarzyszyli uczestnikom w poznawaniu siebie, swoich życiowych burz oraz oddawania wszystkiego co trudne i piękne najlepszemu Ratownikowi – Jezusowi. Działo się zwłaszcza podczas sakramentu pokuty i pojednania, a także adoracji Najświętszego Sakramentu. Pomocą w głębokim przeżywaniu codziennego spotkania z Jezusem – Ratownikiem służyła oprawa muzyczna nad którą czuwała Kasia – animatorka muzyczna. Nad całością organizacji czuwała w imieniu Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego s. Gracjana.

Oczywiście podczas naszych Gwidonowych Rekolekcji nie mogło zabraknąć modlitwy Koronką do Ducha Świętego oraz głębszego poznawania osoby i dzieła bł. Ojca Gwidona z Montpellier. Można przypuszczać, że to właśnie On wyprosił dar pięknej pogody, dzięki której młodzież mogła cieszyć się słońcem na morskiej plaży w Jarosławcu, zwiedzając Trójmiasto i Ustkę oraz pływając statkiem po Bałtyku.

Mamy nadzieję, że wszystkie te wydarzenia, relacje, duchowe przeżycia mające swoje miejsce w czasie tegorocznych „Rekolekcji Gwidonowych”, a których Inicjatorem, jak wierzymy, jest Duch Święty, pomogą uczestnikom i prowadzącym wciąż na nowo budzić się do życia, powstawać mimo grzechów i różnego rodzaju burz.

                                                                                              s. Boguchwała CSS