biblia
Król im odpowie…
23 listopada 2014
Rok Życia Konsekrowanego
29 listopada 2014

Jestem Rycerzem Pana

Po raz kolejny w leżajskim domu w dniach 21-23 listopada odbyły się rekolekcje dla dziewcząt, które prowadził ks. Marek Szczepański z Brzozowa.

Dziewczęta przysłuchiwały się, a później rozważały w swoim sercu jak w dzisiejszym świecie być autentycznym świadkiem Jezusa Chrystusa.  Słowa św. Pawła z listu do Efezjan „Trwajcie mocno w Panu” i  hasło „Jestem Rycerzem Pana” były tematem przewodnim tych dni skupienia. Jak same odkryły ciężko było im się skupić i wewnętrznie wyciszyć, aby usłyszeć co mówi do nich Bóg. Zrozumiały też, że w świecie grzech jest obecny na każdym kroku, a świat wyidealizował go jako coś normalnego np.: oglądanie niewłaściwych filmów, bycie niezależnym czy dążenie do zaspokajania tylko własnych potrzeb. Zobaczyły że „zazdrość jest głupia i nic nie daje drugiemu człowiekowi, tylko się przez nią cierpi” oraz że impulsywne uleganie swoim emocjom do niczego dobrego nie prowadzi.
Dziewczęta poznały wartość modlitwy i uświadomiły sobie, że mogą być blisko Boga, umocniły się w wierze, co dało im odwagę dawania świadectwa w swoich środowiskach. Na rekolekcjach nie zabrakło dobrej zabawy i miłej atmosfery.

Mamy nadzieję, że słowo Pana zaowocuje w młodych sercach. „W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski złego” (Ef 6-16)

Do zobaczenia!

s. Edyta, s. Stella, s. Kamila i s. Nina