DSCN5488
Na festiwalu jedności
24 stycznia 2018
DSCN6654
Kolędowanie z Czcicielami Ducha Świętego
29 stycznia 2018

To już 15 rocznica

DSC05527

Lublin. 20 stycznia 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie Czcicieli Ducha Świętego. Tym razem miało ono charakter wyjątkowy – JUBILEUSZOWY – gdyż obchodziliśmy 15 rocznicę od pierwszego spotkania, które miało miejsce w 2003 r. Zostało zainicjowane przez ówczesną s. Przełożoną Pompilię Ziaję.

Mimo upływu lat i zmieniających się koordynatorek, grupa Czcicieli Ducha Świętego rozwijała się i trwa do dnia dzisiejszego. Są z nami członkinie wierne od początku powstania i są nowe osoby, które pociąga sam Duch Święty.

Spotkanie rozpoczęło się o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie uroczysta, dziękczynna Msza Święta w intencji Czcicieli Ducha Świętego żywych i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem w duchu uwielbienia, odmówiliśmy Koronkę do Ducha Świętego i przyzywaliśmy Go modlitwą wezwań.

Podczas agapy nie mogło zabraknąć „urodzinowego torcika” oczywiście ze świeczkami, które oficjalnie zdmuchnął ks. kapelan prof. Leszek Adamowicz, towarzyszący Czcicielom Ducha Świętego od samych początków.

s. Maksymiliana i s. Eligia