biblia
Miłujcie i módlcie się
19 lutego 2017
DSCN3179
Jak być szczęśliwym?
21 lutego 2017

W drodze do Fatimy i Santiago de Compostela

DSC 0060

Proszowice. W dniach od 08. – 12. 02. 2017r. grupa osób z naszej parafii uczestniczyła w pięciodniowej pielgrzymce do Hiszpanii i Portugalii. Wyjazd wiązał się ze zbliżającymi się obchodami 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.

Podczas podróży, w Paryżu, w godzinach nocnych podziwialiśmy pięknie iluminowaną katedrę Notre Dame oraz wieżę Eiffla.

W Hiszpanii zatrzymaliśmy się na nocleg w Tui, by rano wyruszyć do Fatimy. W tym portugalskim mieście Matka Boża ukazywała się przez 6 miesięcy, poczynając od 13 maja 1917 roku. Świadkami objawień było troje pastuszków – Franciszek i Hiacynta Marto oraz Łucja dos Santos. Orędzie z Fatimy, nazywane tajemnicami fatimskimi, to wezwanie do pokuty za dusze czyśćcowe, odmawiania różańca w intencji nawrócenia grzeszników oraz do modlitwy o pokój. Uczestniczyliśmy we mszy św., przedstawiając Matce Bożej intencje, z którymi przyjechaliśmy, a po południu udaliśmy się nad Ocean Atlantycki do Nazare, słynącego z wyjątkowych fal, których wysokość dochodzi do 20 m.

Ostatnim miejscem naszej wizyty było Santiago de Compostela, gdzie nawiedziliśmy sanktuarium św. Jakuba, prosząc o szczęśliwy powrót do domów.

Ubogaceni duchowo, choć zmęczeni, z radością wróciliśmy w nasze rodzinne strony. Nie zapomnimy tych pięknych chwil bycia razem, wspólnej modlitwy i trudu pielgrzymowania.

s. Łucja Kramarz CSS

Zapisz

Zapisz