Duch Święty – Paraklet
15 czerwca 2019
Czerwiec na misjach – kronika
26 czerwca 2019

W mocy Bożego Ducha

„Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”

(Łk 1,37)

W krakowskim klasztorze Sióstr przy ul. Szpitalnej w dniach 14-16 czerwca 2019 r. odbyły się rekolekcje o Duchu Świętym. Do Krakowa przyjechało 8 dziewcząt, które chciały ten czas poświęcić na spotkanie z Bogiem, słuchanie Słowa i doświadczenie Bożej obecności w drugim człowieku.

Osobę Ducha Świętego, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, przybliżał nam ksiądz Paweł Latos. W oparciu o Słowo Boże ukazywał w jaki sposób Duch Święty działa w naszym życiu, gdzie możemy usłyszeć Jego głos i jak odkrywać i wypełniać Jego wolę – nawet kiedy to, do czego nas wzywa wydaje nam się niemożliwe do wypełnienia. Swoją pomocą  podczas tych dni skupienia służyły dziewczętom siostry: s. Edyta, s. Franciszka i s. Judyta.

Nie brakowało czasu na osobistą modlitwę w ciszy, Eucharystię, adorację, rozważanie Słowa Bożego, ale także na spotkanie ze sobą nawzajem i chwilę rozmowy podczas pogodnych wieczorów, wspólnych posiłków oraz spaceru.

Wierzymy, że chociaż trzy dni rekolekcji dobiegły końca, tak naprawdę będą one początkiem niezwykłej relacji z Duchem Świętym, dla którego wszystko jest możliwe.

s. Judyta CSS