PART 1513426224150
Spotkanie opłatkowe Projektu Rodzina
21 grudnia 2017
O Królu narodów…
22 grudnia 2017

Wyjątkowa Wigilia w Warszawie

100 5475

Warszawa. 16 XII 2017 r. odbyła się WIGILIA dla samotnych, ubogich, chorych i ich przyjaciół w parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Całość przygotowała s. Valeria Terlecka CSS, która prowadzi parafialny Punkt Charytatywny Caritas.

Siostra Valeria przygotowała piękną dekorację i wraz z dobroczyńcami pięknie zastawiony stół. Pomagały siostry Kanoniczki Ducha Świętego ze wspólnoty w Warszawie, a także grupa charytatywna. Przed rozpoczęciem Wigilii s. Honorata w dolnym kościele poprowadziła spotkanie modlitewne, przybliżając tradycje i obrzędy Bożego Narodzenia. Następnie udaliśmy się do sali obok, gdzie Ks. Proboszcz Adam Szkóp przywitał zebranych gości, przeczytał Ewangelię i wprowadził dobrym słowem do dzielenia się opłatkiem. Na Wigilię przybyło ok. 100 osób. Podczas spożywania wieczerzy zespół prowadził śpiew tradycyjnych kolęd, jedna z pań deklamowała wiersze. Rozchodząc się, chętni wzięli ze sobą do domów potrawy, które jeszcze pozostały po skończonej Wigilii. Był to czas niesamowitej atmosfery radości, pokoju, wzajemnego dzielenia się i mam nadzieję, że choć na chwilę zebrani zapomnieli o codziennych troskach. Wszyscy byli pod wrażeniem przepięknie zorganizowanego spotkania.

Dziękujemy z serca s. Valerii za trud przygotowania Wigilii, a wszystkim uczestniczącym w spotkaniu, dobroczyńcom i zaangażowanym bezpośrednio w służbę potrzebującym pomocy życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Szczęść Boże!

s. Honorata Juchniewicz CSS