mTeresamb4
Jak wielką była charyzmatyczką
8 września 2016
Zaczynamy…
11 września 2016

25-lecie ślubów zakonnych

W Roku Miłosierdzia, dnia 14 sierpnia 2016 r. w Krakowie w kościele św. Tomasza, odbyła się uroczysta Msza Święta z racji Jubileuszu 25-lecia profesji zakonnej. W tym dniu siedem sióstr : s. Liliana Żaczek, s. Maria Karmela Boś, s. Tomaria Chowaniec, s. Addolorata Powroźnik, s. Benedykta Szwarczyńska, s. Cypriana Dunat i s. Mariana Krzysiek dziękowało Bogu za łaskę wybrania i wytrwania w Zgromadzeniu Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Razem z siostrami w Polsce, swój srebrny jubileusz przeżywała s. Talita Rząca, misjonarka przebywająca w Burundi, w Afryce.

Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. Bp. Józef Wróbel, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej, który również wygłosił homilię oraz ks. Kan. Czesław Pac, kapelan sióstr duchaczek z ul. Lotniczej, ks. Filip Badurski z Parafii Mariackiej w Krakowie i o. Bogusław Żero ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki, Ojców Białych, pracujący na misji w Burundi.

Na zakończenie Eucharystii s. Liliana w imieniu wszystkich Sióstr Jubilatek wyraziła słowa wdzięczności wobec kapłanów sprawujących Mszę Świętą, Naszej Matki Generalnej, m. Estery Kapitan oraz wszystkich sióstr zaangażowanych w proces ich formacji zakonnej i wszystkich zgromadzonych na uroczystości.