Zaczynamy…
11 września 2016
ŚDM … I CO DALEJ?
15 września 2016

…bierze z radością na ramiona…

biblia

XXIV niedziela zwykła

Zbliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie. Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi. Opowiedział im wtedy następującą przypowieść: Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła. Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia. Albo jeśli jakaś kobieta, mając dziesięć drachm, zgubi jedną drachmę, czyż nie zapala światła, nie wymiata z domu i nie szuka staranne, aż ją znajdzie. A znalazłszy ją, sprasza przyjaciółki i sąsiadki i mówi: Cieszcie się ze mną, bo znalazłam drachmę, którą zgubiłam. Tak samo, powiadam wam, radość powstaje u aniołów Bożych z jednego grzesznika, który się nawraca. Łk 15, 1-10

  • Zbliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać… Zacznijmy i my od przybliżenia się do Pana, aby Go słuchać… podejdźmy bardzo blisko, niech żadne słowo, żaden gest nie ujdzie naszej uwadze. Bez względu na to co myślą, czy mówią inni, my chcemy Go słuchać!
  • Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona… Czy wierzysz, że jest Ktoś, kto ciągle ciebie szuka… ale też szuka każdego człowieka! Tak łatwo nam oceniać innych, osądzać w swoim sercu… Czy pamiętasz o tym, że także twojego bliźniego szuka Jezus? A potem bierze ciebie, mnie, siostrę, brata… na ramiona… i cieszy się! Jezus cieszy się z każdej znalezionej owieczki! A ty potrafisz ucieszyć się, że twoja siostra, brat wrócili do Jezusa? Czy Jezus może dzielić się z tobą swoją radością? Czy naprawdę jesteś Jego przyjacielem, który przyjdzie do Niego, aby razem radować się ze znalezionej owieczki?
  • … jeśli jakaś kobieta, mając dziesięć drachm, zgubi jedną drachmę, czyż nie zapala światła, nie wymiata z domu i nie szuka staranne, aż ją znajdzie… Czego szuka człowiek? Czego ty szukasz? Każdy człowiek przede wszystkim szuka miłości! Jeśli ty szukasz miłości, to pozwól by Miłość znalazła ciebie! Jeśli czujesz się mały, zagubiony… to właśnie ciebie szuka Miłość! Pozwolisz się odnaleźć?

s. Pia CSS