V FORUM MŁODZI I MIŁOŚĆ
7 grudnia 2015
Święty Mikołaj – tradycja i wzór
9 grudnia 2015

Deklaracja Miłosierdzia

Gdańsk. Aula Jana Pawła II w seminarium    duchownym archidiecezji gdańskiej dn. 3 grudnia br., w przeddzień Dnia Wolontariatu, wypełniła się młodszymi i starszymi osobami należącymi do Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas oraz wolontariuszami placówek Caritas.

Gośćmi honorowymi byli: abp Sławoj Leszek Głódź, bp Wiesław Szlachetka (Przewodniczący Komisji Charytatywnej KEP) oraz ks. Tyberiusz Kroplewski (dyrektor Wydziału Katechetycznego).

Słowo wstępne wygłosił ks. dyrektor Caritas Janusz Steć wyrażając wdzięczność wszystkim, którzy bezinteresownie i „ po cichu” włączają się w działalność charytatywną. U progu Roku Miłosierdzia zachęcił: „Niech ten rok będzie inspiracją jak na nowo podejmować zadania [wobec najuboższych i potrzebujących] we współczesnym świecie”.

Następnie zostały wręczone wyróżnienia „Samarytanin Roku” osobom najbardziej zaangażowanym, w różnych kategoriach wiekowych i na różnym polu działania. „Medal” otrzymał również ks. Piotr Brzozowski za ofiarną pracę na rzecz grup wolontariatu Caritas, za które jest odpowiedzialny.

W kolejnym punkcie programu gali abp Sławoj i bp Wiesław wręczyli akty powołania nowych PZC i SKC, również parafii p.w. Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie.

Wszyscy obecni mieli okazję włączenia się w „Deklarację Miłosierdzia” odczytaną wspólnie i podpisywaną osobiście.

Dla wszystkich zadedykowane zostały znane piosenki w aranżacji chóralnej wykonane przez Chór Sceny Gdańskiej.

Na zakończenie ks. abp metropolita podziękował za zaangażowanie wszystkich osób związanych z Caritas oraz zachęcił do włączenia się w pomoc w przygotowanie i przeżywanie ŚDM.

Agapa była uwieńczeniem obchodów wolontariatu Caritas Archidiecezji Gdańskiej w roku jubileuszowym 25 –lecia jej zatwierdzenia.