Andrzejkowy wieczór filmowy
4 grudnia 2015
Deklaracja Miłosierdzia
9 grudnia 2015

V FORUM MŁODZI I MIŁOŚĆ

Młodzież usteckiego gimnazjum uczestniczyła w V forum Młodzi i Miłość.

Miało ono miejsce w Gdańsku, na stadionie PGE ARENA, 16.11.2015r, a tematem przewodnim spotkania były EMOCJE- CZY MOŻNA IM WIERZYĆ? W tajniki i istotę duchowości człowieka, a tym samy relacji z uczuciami towarzyszącymi nam
w życiu codziennym wprowadził nas Ks. Krzysztof Grzywocz- psychoterapeuta, kierownik duchowy, egzorcysta i wykładowca.

Wiedza nie mogła być pominięta praktyką, dlatego też na tegorocznym forum młodych nie zabrakło również świadectwa życia, którym podzieli się z nami znany aktor Radosław Pazura. Nie zabraknie – podobnie jak na czterech poprzednich Forach – zespołu Kierunek Niebo, który zagra wraz z przyjaciółmi.

Czas zatrzymania się nad emocjami, w poniedziałkowy wieczór, rozmowy na temat naszego życia, relacji jakie panują wśród młodzieży w szkole, na różnego rodzaju spotkaniach, sprowadziło nas do jednej najważniejszej prawdy. Tę Prawdą jest Bóg, dający człowiekowi dar uczuć i emocji, obdarzający go takimi a nie innymi skłonnościami, darami, zaletami. To dzięki Niemu i jedynie w świetle Jego prawdy jesteśmy wstanie pojąć i odkryć to co się w nas dzieje, dlaczego tak a nie inaczej reagujemy- jaką historię życia mam już za sobą, w jakiej trwam i w którym kierunku mam podążać. Cieszymy się że mogliśmy nie tylko być uczestnikami tego forum, ale dzięki niemu zbudować między sobą wspólnotę dialogu i radości.

s.Dominika CSS