Godzina Święta w intencji powołań
9 maja 2015
3
Nie co dzień się zdarza…
12 maja 2015

Echo pielgrzyma

W dniach 1-3 maja odbyła się już III Promienista Piesza Pielgrzymka ze Słupska na Górę Chełmską do Tronu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Grupa liczyła ponad 100 osób. Na pielgrzymkowym szlaku nie mogło zabraknąć nas „duchaczek”. Mimo, iż z pod Kościoła Mariackiego w Słupsku wyruszyliśmy w strumieniach deszczu, nic nie zniechęciło nas do dalszej wędrówki. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki było: „NADZIEJA – EWANGELIA – ŚWIADECTWO” – słowa Jana Pawła II. Nasze świadectwo wiary miało na celu potwierdzić aktualność tych słów, które pragniemy realizować w naszym codziennym życiu. To właśnie Ewangelia jest nam fundamentem a nadzieja siłą. Każdy z pielgrzymów otrzymał drewniany krzyżyk duchacki, którego znaczenie i symbolikę omówiła s.Julia Karpacz w jednej
z konferencji. Działanie Ducha Świętego było widoczne na twarzach każdego pielgrzyma. Niektórzy z nich nabyli koszulki, które będą nam towarzyszyć
w tegorocznym wyjeździe na pola Lednickie. One nie były jedynie gadżetem upiększającym naszą wędrówkę, ale bardzo trafnie obrazowały świadectwo wiary, które można zawrzeć w naszym pozdrowieniu : RADOŚĆ I POKÓJ W DUCHU ŚWIĘTYM.

Dziękuję moim Siostrom s. Julii i s. Zuzannie za obecność w tej pielgrzymce w tak szczególnym Rroku Życia Konsekrowanego.

Krótki reportaż z tego wydarzenia został wyemitowany w TVP (od 13.04 min):    http://szczecin.tvp.pl/20001046/100515

s. Dominika Pac CSS