IMG 4258
Radość spotkania!
5 czerwca 2017
DSC08859
Droga przez Serce
8 czerwca 2017

IDŹ I KOCHAJ…

IMG 4648

„Idź i kochaj” – pod takim hasłem, odbyło się XXI spotkanie młodzieży na Polach LEDNICKICH. Wezwanie, któremu nie mogliśmy się oprzeć, tym bardziej że w tym roku przypadało ono na wigilię Zesłania Ducha Świętego.

Tegoroczne spotkanie miało jeszcze jeden bardzo ważny aspekt, mianowicie było ono dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, a jednocześnie kontynuacją papieskiego przesłania do „wstania z kanapy” i podjęcia misji apostolstwa we współczesnym świecie.

Wszyscy przybywający na Lednicę otrzymali PUZZLE LEDNICKIE z hasłem „idź i kochaj” (nawiązujące do greckiego słowa „symbolon” – przedmiot przełamany na pół). Otrzymując dziesiątkę różańca – nie zabrakło również odniesienia do Matki Bożej, której przypada 300 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 140 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i 100 rocznica objawień Matki Bożej Fatimskiej.

Siostry Zakonne otrzymały chusty z nadrukiem wizerunku Matki Bożej Niezawodnej Nadziei i zostały posłane do młodzieży przebywającej w sektorach, by błogosławić każdego imiennie słowami: „…(imię) – IDŹ I KOCHAJ”.

Dziękujemy młodzieży z Międzybrodzia Bialskiego, Buska Zdroju, Chmielnika i Ustki za przybycie i świadectwo wiary.

DUCHU ŚWIĘTY POSYŁAJ NAS!!!

s. Dominika Pac CSS

Zapisz

Zapisz