Sesja formacyjna – Warszawa
3 października 2022
18 urodziny w Lublinie
16 października 2022

Juniorat na sesji formacyjnej

W  dniach 30.09 – 2.10. 2022 r. w ramach formacji Junioratu siostry juniorystki: s. Jolanta, s. Franciszka, s. Iwona i s. Michaela razem ze swoją mistrzynią s. Edytą  wzięły udział w Sesji z serii „Szkoła modlitwy słowem Bożym” w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Sesję na temat: „Co Duch mówi do Kościoła dzisiaj?”  prowadził kard. Robert Sarah – sekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów w latach 2001-2010, przewodniczący Papieskiej Rady „Cor Unum” w latach 2010-2014, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w latach 2014-2021.

Treści poruszane w czasie głoszonych konferencji: Zażyłość z Jezusem Chrystusem, duszpasterstwo rodziny, sztuka słuchania, rozeznanie duchowe, słuchanie wezwania Bożego mocno dotykały naszego konsekrowanego życia i raz jeszcze uświadomiły nam, że zażyłość z Jezusem jest naszym największym skarbem. Ponowne odkrycie najważniejszej konieczności: kontemplacji Boga, bliskości, zażyłości z Nim daje nam siłę do wszelkiego działania i różnych posług w naszej codzienności.

Siostry spotkały się także w Domu Generalnym z Przełożoną generalną m. Kazimierą Gołębiowską, która skierowała do nich słowa umocnienia i siostrzanej miłości, a także zachęciła do coraz większego rozumienia i ukochania powołania do życia konsekrowanego, do „bycia duchaczką dziś”.