17
„Na dworcu” – wyjątkowe jasełka
4 stycznia 2018
DSC08164
40. rocznica narodzin dla Nieba
8 stycznia 2018

Kolędowanie Dzieciątku Jezus – Kraków i Warszawa

DSCN6162

Kraków, Lotnicza. Jedną z pięknych tradycji świąt Bożego Narodzenia jest śpiew kolęd. W tekstach tych rozbrzmiewa Dobra Nowina, że Zbawiciel przyszedł na ziemię i jest pośród nas.

W naszym Zgromadzeniu siostry także w kaplicy oraz przy stole śpiewają kolędy i pastorałki, a w święta Bożego Narodzenia, zamiast zakonnego dzwonu na pobudkę – słyszymy kolędy. Jest również taki szczególny wieczór, kiedy każda siostra indywidualnie albo wspólnie z innymi śpiewa dla Dzieciątka Jezus. Jest to czas uwielbienia i dziękczynienia, ale także radosnego spotkania we wspólnocie domowej.

W domu zakonnym przy ul. Lotniczej w Krakowie takie kolędowanie odbyło się 28 grudnia, w święto Świętych Młodzianków. Siostry poprzez śpiew, recytację wierszy i tekstów o Bożym Narodzeniu wyrażały Dzieciątku Jezus swoją miłość i oddanie.

s. Eugenia CSS

 

Warszawa. W naszej wspólnocie takie kolędowanie miało miejsce 1 stycznia 2018 r. Śpiew rozpoczęłyśmy w zakonnej kaplicy, a następnie przeszłyśmy do sali zgromadzenia, by tam dalej oddawać cześć Jezusowi. Wspominałyśmy też kolędowania, które odbywały się w dawnych latach. Świadectwa Sióstr świadczą o niegasnącej chęci podtrzymywania tego, co piękne z historii naszego Zakonu.

s. Honorata CSS