Droga do klasztoru
24 marca 2014
Dzień Świętości Życia
25 marca 2014

Męka Jezusa i Jego wybranych

Pragnąc głębiej przeżyć Tajemnice naszej wiary oraz wzbogacić własne życie duchowe przez kontakt ze sztuką, dnia 22 marca 2014 r. grupa 60 osób z parafii Wszystkich Świętych w Babicach, wzięła udział w zorganizowanym przez s. Łucję CSS wyjeździe na Misterium Męki Pańskiej wystawianym na scenie Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie.

Pełna dynamizmu akcja, połączona z grą świateł i muzyką, pozwoliła nam przenieść się do czasów i miejsc związanymi z najważniejszymi wydarzeniami z kart historii zbawienia. Byliśmy również świadkami, jak zapowiedź męki Jezusa spełnia się w życiu Jego wybranych. Towarzyszyliśmy wychowankom salezjańskim, błogosławionej Piątce poznańskiego oratorium, którzy w czasie II wojny światowej podobnie jak Jezus, zostali niesprawiedliwie skazani na uwięzienie, mękę i śmierć.
W „listach spod gilotyny” ci młodzi chrześcijanie dowodzą głębokiego życia wewnętrznego, silnej wiary i miłości, przebaczającej oprawcom,

a także zachowania głębokiego pokoju serca wobec tak tragicznego kresu istnienia.

Przeżycie Misterium to prawdziwa uczta duchowa, żywa katecheza o ciągle aktualnym przesłaniu dla naszych czasów i wskazanie celu dla drogi naszego życia.

s. Łucja Kramarz CSS