Razem przy stole wigilijnym
30 grudnia 2015
Nowy Rok
1 stycznia 2016

Nutka dla Dzieciątka

002


„Nutka dla Dzieciątka Jezus”
to kolejna książeczka
z radosnymi utworami, które wznoszą się prosto do nieba. Można je śpiewać rodzinnie w domach, w przedszkolach, szkołach i na katechezach. Można nimi też uświetnić nabożeństwa.

Taka adnotacja redaktorska pojawiła się na okładce książki z kolędami
i pastorałkami Bożonarodzeniowymi. Autorkami tekstów są przede wszystkim nauczyciele naszego Przedszkola nr 3 im. Bł. Ojca Gwidona w Krakowie. Kompozytorka i ilustratorka utworów to wieloletni dyrektor przedszkola s. Adriana Anna  Miś. Również siostrze zawdzięczamy aranżację muzyczną i nagrania
z przedszkolakami, absolwentami i gościnnie występującymi dziećmi. Podczas nagrań akompaniował na gitarze tata Maksymiliana – Jakub Pytka.

Seria książek z cyklu „Nasze rozśpiewane dzieciaki" autorstwa naszej s. Adriany przy współudziale nauczycieli, przedszkolaków i ich rodzin, stała się popularnym zbiorem piosenek okolicznościowych chętnie śpiewanych przez dzieci a także wykorzystywanych w placówkach oświatowych. Oto niektóre opinie:

Piosenki z serii «Nutka» są przyjemne, łatwo wpadają w ucho, dzieci bardzo chętnie je słuchają. Polecam każdemu nauczycielowi do pracy
z dziećmi”.
/Justyna Dębczak, nauczyciel/

„Piosenki są inspiracją do pobudzania wyobraźni, rozwijania twórczości muzycznej, jak również owocnego spędzania czasu z najbliższymi.
/Ewa Serafin, pedagog specjalny/

„Każda piosenka z serii «Nutka» to perełka. To prawdziwa uczta dla ucha każdego malucha i nie tylko. Z przyjemnością korzystam z piosenek w pracy z dziećmi. Mówi się, ze piosenki «wpadają w ucho» – moim zdaniem te piosenki wpadają do serca, żyją, działają na emocje dziecka i nie tylko. Są atrakcyjne w treści, inspirujące. Polecam wszystkim nauczycielom, rodzicom, a szczególnie tym, którzy poszukują w muzyce jakości zarówno w wymiarze artystycznym, jak i duchowym.  /Alina, nauczyciel/

Z tej serii ukazały się:

  • „Nutka dla Babci i Dziadka”
  • „Nutka dla Matki Bożej”
  • „Nutka wakacyjna”
  • „Nutka patriotyczna”

Kolorowo ilustrowaną książeczkę z tekstami i nutami uzupełnia płyta audio CD z nagraniami wszystkich utworów oraz podkładami muzycznymi. Dodano również akordy co ułatwia samodzielne akompaniowanie. Książeczki ukazały się nakładem Domu Wydawniczego Rafael.

{gallery}nutka{/gallery}