168 rocznica Odrodzenia Zakonu
27 października 2019
Modlitwa maturzystów
5 listopada 2019

Październik z duchaczkami w stolicy

W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym siostry katechetki przygotowały dla dzieci nabożeństwa Różańcowe w duchu naszego charyzmatu. Siostra Zuzanna opracowała rozważania związane z naszym Założycielem, błogosławionym Ojcem Gwidonem, przybliżając Jego życie i działalność. Dekoracja przedstawiała obraz o. Gwidona i ogromne serca z Jego imieniem. Pod koniec były zagadki z nagrodami dla dzieci.

Innym razem rozważania dotyczyły Jubileuszu 800-lecia pobytu i służby Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Polsce. Wielki krzyż duchacki dekorował miejsce przed ołtarzem i przypominał posługę sióstr w Ojczyźnie. Siostra Stefania zaś uwrażliwiała dzieci na misje Sióstr w Burundi. Obecna wśród nas misjonarka z Afryki – s. Ezechiela  modliła się w języku francuskim, dzieci zaś po angielsku, francusku i w języku ojczystym. W niedzielę misyjną dzieci przebrane w stroje afrykańskie czytały modlitwę powszechną i niosły dary ofiarne do ołtarza. Na zakończenie nabożeństw dzieci przyniosły plansze z uzbieranymi naklejkami, a Ksiądz proboszcz Adam Szkóp obdarował wszystkie dzieci czekoladami.

W październiku odbyło się również spotkanie ze studentami, podczas których siostra Zuzanna opowiedziała młodzieży o historii naszego Zakonu w Polsce. W duchu jubileuszu s. Christella  i s. Zuzanna  przeprowadziły spotkanie z Czcicielami Ducha Świętego z parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie.

s. Stefania CSS