Ślubuję…
23 sierpnia 2013
Zaślubiona na zawsze Jezusowi
24 sierpnia 2013

Pocałunek Boga

Kraków, Szpitalna.

Osiem sióstr Kanoniczek Ducha Świętego świętowało w tym roku srebrny Jubileusz ślubów zakonnych.

Jubileuszowej dziękczynnej Eucharystii 14 sierpnia 2013r. o godz. 12. tej w kościele św. Tomasza w Krakowie przewodniczył Ks. Biskup Grzegorz Ryś – krakowski biskup pomocniczy. Jubileuszową Eucharystię koncelebrowało 16 kapłanów – zaprzyjaźnionych z siostrami jubilatkami.

Na początku Mszy św. Nasza Matka Martyna Hanusiak przywitała wszystkich kapłanów przypominając , że obecny rok jest także dla Ks. Biskupa Grzegorza rokiem srebrnego jubileuszu kapłaństwa. Nasza Matka zapewniła, że w tej Jubileuszowej Eucharystii będziemy otaczać modlitwą także jego osobę. W homilii nawiązując do pierwszego czytania z Księgi Powtórzonego Prawa, Ksiądz Biskup wskazał na życie i śmierć Mojżesza, które – jak witraż – ukazują istotę życia konsekrowanego. Nawiązując do hebrajskiego opisu śmierci Mojżesza Ks. Biskup podkreślił, że ten opis to historia o Bogu, który jest zakochany w człowieku i o człowieku, który może być tak zakochany, że płacze ze szczęścia – doświadczając bliskości Boga, Boga z którym „się całuje” oddając Mu ostatnie tchnienie. I to jest konsekracja. Tym, Kto uświęca nas w konsekracji jest Pan Bóg, z którym śluby nas łączą. To jest bliskość, to jest więź, to jest miłość tak wyłączna, tak jedyna, w której tak dalece należymy do Pana, że On „rezerwuje” dla siebie nawet miejsce naszego wiecznego spoczynku.

Na końcu Mszy św. po dziękczynnym Te Deum s. Marionilla Morawiec w imieniu sióstr jubilatek podziękowała wszystkim uczestnikom uroczystości. Słowa wdzięczności i zapewnienie o wdzięcznej modlitewnej pamięci skierowała także do Naszej Matki, sióstr formatorek, całej naszej rodziny zakonnej oraz wszystkich, których Pan postawił na ich drodze 25 lat konsekracji zakonnej. Po odśpiewaniu Magnificat wszyscy uczestnicy uroczystości spotkali się na uroczystym obiedzie w refektarzu zakonnym. W czasie kolacji siostry jubilatki spotkały się z całą wspólnotą sióstr. S. Lucjana Sroka podziękowała wszystkim siostrom z domu generalnego i siostrom z naszych wspólnot za włączenie się w jubileuszowe dziękczynienie oraz siostrzaną jedność i miłość. W jubileuszu uczestniczyło około 60 sióstr z różnych placówek.

Siostry, które obchodziły Srebrny Jubileusz Ślubów:

S. Margarita Wieszaczewska

S. Leonarda Grzeżułkowska

S. Marionilla Morawiec

S. Antonina Wojdyła

S. Aneta Ziomek

S. Lucjana Sroka

S. Maria Najowicz

S. Ezechiela Pyszka