100 lat w Chmielniku
19 czerwca 2022
Przyjęcie do postulatu 2022
28 czerwca 2022

Powołani, by wyruszyć w drogę

W dniach 24-26 czerwca 2022 r. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym rekolekcje powołaniowe w naszym klasztorze przy ulicy Szpitalnej. Uczestniczki w tym czasie zgłębiły temat: POWOŁANI, BY WYRUSZYĆ W DROGĘ.

Dziewczęta starały się odnaleźć swoją drogę poprzez Eucharystię, Adorację Najświętszego Sakramentu, konferencję oraz koronkę do Ducha Świętego. W piątkowy wieczór, aby uczcić Najświętsze Serce Jezusa uczestniczki wzięły udział w wieczorze uwielbienia Serca Naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Podczas rekolekcji uczestniczki zgłębiały fragment z Ewangelii Świętego Łukasza (Łk 1, 39-45), który opisuje drogę Maryi do Elżbiety. Kiedy Maryja udała się w odwiedziny do Elżbiety, jej przyjście wywołało cuda i łaski. Elżbieta napełniona Duchem Świętym wielbiła Boga. Maryja umacnia wiarę Elżbiety swoim przyjściem. Tak samo i my w spotkaniu z drugim człowiekiem przybliżajmy się nieustannie do Boga. Niech nawiedzenie świętej Elżbiety stanie się dla nas wszystkich drogowskazem na naszej drodze do nieba. Maryja wyruszyła w drogę… w drogę z Jezusem, w drogę do drugiego człowieka!

Podczas rekolekcji towarzyszyła nam piosenka „Powietrze już drga”:

„Ruszamy w drogę, jeden łączy nas cel
We wspólnej wędrówce spotkaliśmy się…
Ty co ciągle poszukujesz swych dróg
Posłuchaj uważnie co mówi Ci Bóg…
Maryja, tak młoda, nie bała się wstać
I z pośpiechem wyruszyć na górski szlak…”

Dziewczętom w odkrywaniu swojej drogi życia towarzyszyły: s. Pia, postulantka Agnieszka, Zuzanna, Karolina oraz aspirantka Magdalena. Konferencję wygłosił i podzielił się swoją historią drogi z Panem Jezusem – ks. Andrzej Pacholik SDS.

Na zakończenie rekolekcji uczestniczki spotkały się z Anną Cichecką z Instytutu Świętej Rodziny, która przybliżyła jak wygląda życie w Instytutach Święckich Życia Konsekrowanego i podzieliła się świadectwem swojego powołania.

Zapraszamy na rekolekcje w przyszłym roku szkolnym. Zapisy ruszą niebawem.

Postulantki