Święci…
1 listopada 2021
Czas to miłość
29 listopada 2021

Powołani do świętości

W listopadzie w naszym krakowskim klasztorze odbyły się rekolekcje dla dziewcząt pod tytułem „Powołani do świętości„. W zgłębianiu tego tematu pomogły nam Słowa z Ewangelii wg św. Mateusza czytane co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych: Osiem Błogosławieństw.

Eucharystia, modlitewne spotkanie z młodymi świętymi Kościoła, Adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólna Liturgia Godzin i Koronka do Ducha Świętego miały przybliżyć nam piękno świętości do której każdy człowiek jest powołany: „Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!” (Kpł 19,2)

W pogłębieniu tematu i odpowiedzeniu sobie na pytanie, jak zostać świętym pomogła konferencja brata Łukasza Preising z Towarzystwa Ducha Świętego oraz praca w grupach i poznanie 8 sposobów Błogosławionego Carlo Acutisa na osiągnięcie świętości.

Młodzi Święci Kościoła (św. Dominik Savio, św. Teresa od Dzieciątka Jezus, bł. Piotr Frassati, św. Jose Sancheza, bł. Chiara Badano i bł. Carlo Acutis) stali się nam bardzo bliscy i każda uczestniczka mogła odnaleźć w tym rekolekcyjnym czasie swojego Niebieskiego Przyjaciela. Na zakończenie rekolekcji wylosowałyśmy sobie Patrona na ten rok szkolny. Dziewczętom towarzyszyły w tych dniach s. Pia Kaczmarczyk i postulantki: Agnieszka, Zuzanna i Karolina.

Życzymy wszystkim dziewczętom wielkiego pragnienia świętości i życia blisko Jezusa.

Słowo od uczestniczek:
– Najcenniejsze było dla mnie bliskie spotkanie z Jezusem na Adoracji, na którą w codziennym życiu ciężko mi znaleźć czas.
– Zachwyciłam się, że podczas modlitwy ze świętymi odczułam pokój serca, wielką radość i pragnienie świętości.
– W przyszłości chciałabym żyć blisko Pana Boga, być dobrym przykładem dla innych.

Zapraszamy na kolejne rekolekcje u duchaczek już w grudniu…