W Rzymie u o. Gwidona
7 lutego 2022
Wielkanoc 2022
17 kwietnia 2022

Powołani to znaczy wybrani

W marcu w naszym krakowskim klasztorze odbyły się rekolekcje dla dziewcząt pod tytułem „Powołani to znaczy wybrani„. W zgłębianiu tego tematu pomogły nam Słowa z Dziejów Apostolski o powołaniu Macieja.

Eucharystia, Droga Krzyżowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Adoracja Krzyża, wspólna Liturgia Godzin i Koronka do Ducha Świętego miały wskazać nam jak Pan Bóg wybiera, powołuje i pragnie być w relacji z każdym człowiekiem.

W pogłębieniu tematu pomogła konferencja i świadectwo powołania brata Tadeusza Biela z Towarzystwa Ducha Świętego oraz praca w grupach i medytacja.

W Ewangelii czytamy: „Potem wszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego” i właśnie na tych rekolekcjach uczestniczki odkrywały piękno powołania i przyjścia do Jezusa. Powołanie jest darem Boga, a Bóg wybiera kogo chce, kiedy chce, do każdego serca przychodząc inaczej, indywidualnie… człowiek musi jedynie zaufać Bogu 🙂 Człowiek jest wolny w odpowiedzi.

Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili (…)
J 15, 16

Dziewczętom towarzyszyły w tych dniach s. Pia Kaczmarczyk i postulantki: Agnieszka, Zuzanna i Karolina. Życzymy wszystkim uczestniczkom rekolekcji rozeznania własnego powołania i odważnego serca by iść za Jezusem.

Słowo od uczestniczek:
– Działania Ducha Świętego doświadczam na każdym kroku, szczególnie będąc w tym Domu. Jeśli poddam się Jego prowadzeniu, to wszystko IDZIE, po prostu. Czasami ciężej, czasami lżej, ale wciąż do przodu.
– Chciałabym zabrać ze sobą pokój, który podczas tych dni miałam w sercu. Najcenniejsza była dla mnie radość jaką sprawiła mi modlitwa z innymi.
– Najcenniejszym było doświadczenie działania Boga, czułam że wychodzi do mnie, spotyka się i że zależy Mu na nas.
– Najcenniejsze w czasie tych rekolekcji było spotkanie z Duchem Świętym i wpuszczenie Go do mego serca, otworzenie się na Niego oraz czas spędzony ze wspaniałymi osobami tutaj.
– Wynoszę stąd też refleksje, konkretne pomysły co powinnam zrobić i przemyśleć w najbliższej przyszłości. Pan Bóg po raz kolejny pokazał mi sens tego, co działo się, dzieje się w moim życiu.

Zapraszamy na kolejne rekolekcje u duchaczek już w kwietniu…