Uroczystości w Burundi 2022
25 września 2022
Młodzi konsekrowani
27 września 2022

Powołanie – droga rozeznania

W dniach od 23-25 września 2022 r. odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym rekolekcje powołaniowe w naszym krakowskim klasztorze przy ulicy Szpitalnej w Krakowie. Temat wrześniowych rekolekcji brzmiał: Powołanie – droga rozeznania.

Podczas tych rekolekcji uczestniczki zgłębiały fragment z Dziejów Apostolskich o nawróceniu św. Pawła Apostoła (Dz 22,6-2). W nim Święty Paweł opisuje swoją drogę rozeznania powołania, spotkania Jezusa i odpowiedzi na Jego Miłość. Postać tego świętego oraz jego historia życia towarzyszyła dziewczętom przez cały czas rekolekcji.

Dziewczęta wzięły udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu, Eucharystii, koronce do Ducha Świętego. Podczas piątkowej wieczornej modlitwy każda z nich starała się w historii Świętego Pawła odnaleźć wskazówki do rozeznania własnej drogi życia.

W sercach rekolektantek pozostały słowa piosenki:

„Daj mi usłyszeć Twój głos, rozpoznać go.
Daj mi wybierać Twe słowa pośród tysiąca słów.
Daj mi zobaczyć Twą twarz, zatrzymać wzrok.

…Daj mi łaskę Twą, bym nie bał się.
Daj mi uwierzyć, że mogę czynić cuda w Twoje imię… „

Dziewczętom w odkrywaniu swojej drogi powołania towarzyszyły: s.Pia, postulanta Magdalena oraz aspirantki Izabella i Zuzanna. Konferencje wygłosił br. Jan Plottke z Towarzystwa Ducha Świętego.

Życzymy uczestniczkom rekolekcji serc otwartych na Miłość Jezusa i gotowych, by odpowiedzieć na tą Miłość swoją miłością!

Słowo od uczestniczek:

  • Najważniejsze było dla mnie odkrycie siły wspólnoty, w której żyją miłością Jezusa oraz przypomnienie sobie, jak ważna jest modlitwa, osobisty dialog z Bogiem w moim życiu.
  • Cenna była dla mnie cisza, czas który mogłam przeznaczyć na osobistą modlitwę. Cenne było dla mnie to, że mogłam się tutaj otworzyć i poczuć jak „w domu”.
  • Doświadczyłam działania Ducha Świętego w osobach poznanych na rekolekcjach, w rozmowach, śpiewie, modlitwie. Najcenniejsze było dla mnie przebywanie z osobami, z którymi łączy mnie miłość do Jezusa, w miejscu w którym czuć Jego obecność.

Zapraszamy na rekolekcje październikowe. Zapisy już trwają.

p. Magdalena