Jubileuszowe dziękczynienie w Rzymie
25 kwietnia 2021
„Duch Święty przynagla nas…”
27 kwietnia 2021

Radosne spotkanie

W przeżywany aktualnie w Kościele okres wielkanocnej radości, wpisał się w naszej pacanowskiej wspólnocie jeszcze jeden element – spotkanie z siostrami z ul. Lotniczej z  Krakowa. Od rana wyczekiwałyśmy na zapowiedziany przyjazd Przełożonej Generalnej m. Kazimiery z grupą, nie bagatela, bo 15 sióstr. Siostry przyjechały na obiad, zapełniając nasz refektarz. Nasza Matka opowiedziała, w ogólnych zarysach, o aktualnych sprawach Zgromadzenia i związanych z nimi planami na najbliższą przyszłość. Cieszą nas liczne powołania na misjach w Burundi, cieszy perspektywa wyjazdu sióstr na nową placówką do Francji, w pobliże naszej kolebki – Montpellier – miasta, gdzie wszystko się zaczęło.

Jednak głównym motywem przyjazdu sióstr, była możliwość obejrzenia nowo wybudowanego Domu Ojca Gwidona. Oficjalne otwarcie – poświęcenie Domu – jest planowane na 31 maja 2021 r., ale nie wszystkie siostry będą mogły wziąć udział w tym wydarzeniu. Tak więc dzisiaj siostra Dobromiła Kurek, dyrektorka Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, otworzyła przed siostrami drzwi do nowego Domu dla naszych dzieci. Z radością oprowadzała siostry po pomieszczeniach mieszkalnych dzieci, rekreacyjnych, gospodarczych i socjalnych. Widok całości sprawia imponujące wrażenie i cieszy serca, że dzieci będą miały takie warunki do rozwoju i dojrzewania.

Siostrzane pogawędki i dzielenie się prostym uśmiechem sprawiły, że ten wspólnie spędzony czas dał naszym sercom poczucie więzi i radości życia we wspólnocie.

s. Petra CSS