Wszystko mogę w Tym, który…
23 kwietnia 2021
Radosne spotkanie
26 kwietnia 2021

Jubileuszowe dziękczynienie w Rzymie

Dnia 25 kwietnia 2021 r. w Niedziele Dobrego Pasterza w parafii Najświętszego Serca Chrystusa Króla w Rzymie, przy której pracuje nasza wspólnota, odbyła się uroczysta Eucharystia dziękczynna za łaski Jubileuszu 800-lecia posługi Zakonu Ducha Świętego na ziemiach polskich. Eucharystii przewodniczył i homilie wygłosił ks. Kardynał Konrad Krajewski – Jałmużnik papieski, koncelebrowali ks. Sławomir Nasiorowski z Watykanu i o. Zdzisław Kijas franciszkanin z Rzymu. W dziękczynieniu wzięły udział polskie Siostry pracujące w Rzymie.

Z wielka mocą podczas Eucharystii zostało wyśpiewane Te Deum wielbiące Boga w Trójcy Jedynego za łaski Jubileuszu, za dar naszego Ojca Założyciela Gwidona z Montpellier i za pozostawiony nam charyzmat miłości miłosiernej.

„(…) jeżli napełnimy się Duchem Świętym, jeśli będziemy się go słuchać, jeśli będziemy działać tak jak On chce, będą się działy cuda w twoim i moim życiu.” (ks. Kard. Krajewski).

Po Eucharystii został odczytany list Przełożonej Generalnej m. Kazimiery Gołębiowskiej skierowany do wszystkich zebranych w świątyni. Dziękczynienie zakończyło się wspólnym obejrzeniem filmu jubileuszowego „W blasku duchackiego krzyża„, który przybliżył wszystkim charyzmat i duchowość Zgromadzenia. Przybyli goście otrzymali również koronki do Ducha Świętego oraz „Śpiewnik jubileuszowy” wydany przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego.

Błogosławiony Ojcze Gwidonie, nasz Założycielu, Ojcze ubogich, napełniony i prowadzony  Duchem Świętym –  jest cudem, że dzisiaj, po 8 wiekach nieprzerwanie podejmujemy charyzmat miłości miłosiernej, który nam pozostawiłeś.

„Niech będzie uwielbiony Bóg w Trójcy Niepojęty!”

                                                                    s. Maria Gracja Bucior

List Przełożonej Generalnej m. Kazimiery Gołębiowskiej: