biblia
… uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański…
18 grudnia 2016
„Pamiętamy o naszym misjonarzu”
21 grudnia 2016

Rekolekcje i wigilia dla bezdomnych

Kraków. W dniach 16 – 18. 12. 16 r., w kościele św. Tomasza przy klasztorze sióstr Duchaczek, odbyły się rekolekcje dla bezdomnych po hasłem: „Droga do Betlejem”. Rekolekcje prowadził o. Leon Pokorski OFM. Ten ważny czas poprzedziły przygotowania z udziałem wielu osób: ks. Grzegorza Kotali z parafii Mariackiej, sióstr z naszej wspólnoty oraz młodzieży z grupy adoratorów Najświętszego Sakramentu: „Chrystus w Starym Mieście”, która pomagała siostrom w przygotowaniu 240 kanapek dla ubogich.

W rekolekcjach uczestniczyło ok. 100 osób, które mogły przygotować się duchowo na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia czerpiąc inspiracje z postaci, na które powoływał się o. Leon Pokorski. Są to: Najświętsza Maryja Panna, św. Franciszek z Asyżu i bogaty młodzieniec z Ewangelii według św. Łukasza. Te postacie uświadamiają nam, że na ile mamy w sobie Miłości, tyle również wartości. Niektórzy ludzie opływający w bogactwa cierpią na brak zainteresowania wielkimi wartościami i zdarza się, że materialnie ubodzy cierpią na to samo. Można zabić w sobie człowieczeństwo przez nadmiar dóbr materialnych jak i można je zabić przez ich brak.

W dniu zakończenia rekolekcji dla bezdomnych, 18 grudnia, po Mszy świętej w kościele św. Tomasza, siostry z naszej wspólnoty wraz z ubogimi przeszły do sali przy Bazylice Mariackiej, gdzie została przygotowana uroczysta wieczerza wigilijna.

s. Kamila CSS

Zapisz

Zapisz