Klasztorne maszyny poszły w ruch
16 kwietnia 2020
COVID-19: Przyjaciele Pocieszyciela
19 kwietnia 2020

„Śpiewnik Jubileuszowy” – już niedługo!

Jednym z większych przedsięwzięć zorganizowanych z okazji Jubileuszu 800-lecia Zakonu Ducha Świętego w Polsce jest tworzący się Śpiewnik Jubileuszowy. Na wydanie takiego śpiewnika z nagraniami składa się wiele etapów pracy.

Przede wszystkim potrzebne są teksty pieśni i tutaj każda siostra duchaczka mogła wylać na papier to, co ukryte w sercu. Powstało wiele nowych tekstów, do których s. Adriana Miś ułożyła muzykę. W śpiewniku są również pieśni, które we wspólnotach Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego śpiewa się od wielu lat. Ponad 150 stron zapisanych nut… Redagowanie śpiewnika, dzielenie na działy, nadawanie tytułów, ilustracje, które wykonała s. Christella Urbańska, projektowanie okładki, skład i korekta wykonana przez Annę Kendziak. Całość złożyła się na duchacki jubileuszowy śpiewnik, który już niedługo opuści drukarnię.

W piątek dotarły do nas pendrivy z muzyką, ponieważ do każdego śpiewnika dołączone będą nagrania wszystkich utworów. Nagrania są efektem pracy chóru zakonnego, który odbył kilka weekendowych zjazdów w słynnym Pacanowie, pod gościnnym okiem s. Przełożonej Bogumiły Wołonsewicz.

Godziny nagrań, a potem miesiące miksowania ścieżek i przygotowania ich do ostatecznej wersji, czym zajęła się autorka śpiewnika i realizatorka dźwięku s. Adriana. Wszystko to zostało zamknięte w małym pendrivie: jest tu 174 utworów, czyli 6 godzin 38 minut muzyki.

Co ciekawe w opisie śpiewnika czytamy, że jest on darem jubileuszowym i pomocą dla Sióstr w przeżywaniu Jubileuszu. Mamy jednak nadzieję, że skorzysta z niego wiele osób…

Teraz czekamy na wydrukowanie śpiewnika. Kilka utworów zostało już opublikowanych na naszej stronie w poprzednim artykule: COVID-19: Duch Święty, PocieszycielZachęcamy do posłuchania!

s. Pia CSS