Duch Święty wieje, kędy chce
26 września 2020
Ojciec Gwidon w Andrychowie
11 października 2020

Skupienie sióstr juniorystek

„Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął” J 6, 35

Pierwsze w tym roku skupienie sióstr juniorystek odbyło się w miniony weekend 25–27 września w naszym domu w Międzybrodziu Bialskim. W ten wyjątkowy czas wprowadziła nas Przełożona generalna m. Kazimiera Gołębiowska, która podczas spotkania zachęciła nas do refleksji nad wartością życia konsekrowanego i osobistego powołania każdej z nas.  Prowadzone przez ks. Piotra Stefańskiego i mistrzynię junioratu s. Edytę Wesołowską, pochylałyśmy się także nad tajemnicą Eucharystii i nad życiem, które jest w nas dzięki relacji z Jezusem.

Słowo Boże zapraszało nas w tym czasie do odkrywania w Jezusie Tego, który umacnia naszą wiarę i otwiera na doświadczenie spotkania z Nim w liturgii i na głoszenie Jego miłości w codziennym życiu.

Podczas wspólnych spacerów nad jezioro oraz na górę Żar miałyśmy wiele okazji, żeby porozmawiać i być ze sobą, podzielić się tym, co każda z nas przeżywa i nosi w sercu. 

W niedzielę wyjechałyśmy w różne części Polski umocnione Słowem, które Bóg kierował do nas w tym czasie oraz doświadczeniem wspólnoty, która pomaga wzrastać i daje oparcie.

s. Judyta CSS