Jubileuszowa pielgrzymka
12 września 2020
Skupienie sióstr juniorystek
28 września 2020

Duch Święty wieje, kędy chce

Dzień 26.09.2020 r., był dniem szczególnym w naszym domu formacyjnym w Buraniro. Po owocnym przeżyciu roku kandydatury w dwóch wspólnotach: Bujumbura i Buraniro, pięć naszych Aspirantek przyjechało do Buraniro celem przyjęcia do Zgromadzenia. Na tą okoliczność przyjechały: Siostra Delegatka Przełożonej Generalnej Karolina Giża, wraz ze swoją pierwszą radną – Siostrą Teofilą Tudryn.

„JAK WIELKI JEST PAN”, wyrywał się okrzyk radości z naszych serc przepełnionych radością.

Duch Święty jest naszym Przewodnikiem i naszym Światłem i „ON WIEJE, GDZIE CHCE I KĘDY CHCE”. W samo południe, po skończonej modlitwie południowej, pięć nowych Aspirantek stanęło w Obecności Bożej, przed ołtarzem, aby prosić o przyjęcie do Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia. Prośbą wyrażoną w śpiewie i przywoływaniu Ducha Świętego ”INGO MUTIMA MWERANDA”, co oznacza „Przyjdź, Duchu Święty”, rozpoczęła się ceremonia przyjęcia do Zgromadzenia. Aspirantki w postawie klęczącej, poprosiły pokornie o przyjęcie do naszej Rodziny Zakonnej. S .Delegatka Karolina przyjęła każdą Aspirantkę z radością, udzielając każdej Bożego błogosławieństwa. Na zakończenie oddała Je w opiekę Matki Bożej – Oblubienicy Ducha Świętego, prosząc by była dla każdej nowo przyjętej Aspirantki – Wzorem oddania i służby.

Obecne podczas ceremonii przyjęcia Aspirantek do Zgromadzenia siostry i postulantki z radością przywitały wstępujące do Zgromadzenia nowe członkinie.

Pan okazał się łaskawy i odpowiedział na nasze pełne ufności modlitwy, ponieważ od dawna modliłyśmy się o nowe powołania do naszego Zgromadzenia. Ale to nie znaczy, że to już koniec, że nie będziemy modlić się o nowe powołania. Drogie Siostry w Chrystusie, możemy powiedzieć, że to początek. Wszystkie Siostry w Afryce maja radość widząc, że Rodzina Zakonna rozwija się i że Charyzmat naszego Ojca Założyciela Gwidona z Montpellier jest zawsze świeży i aktualny.

Niech Pan dopomoże uczynić owocne nasze powołania, które otrzymałyśmy, jako dar, niech Duch Święty pomoże nam również osiągnąć szczyt rozwoju duchowego, a Dziewica Maryja niech wyprasza nam potrzebne łaski na drodze świętości.

MARYJO, NIEPOKALANA OBLUBIENICO DUCHA ŚWIĘTEGO, MÓDL SIĘ ZA NAMI

                                     Z serca Afryki – Burundi s. Bénigne KABANYANA.

W sobotę, dnia 26-ego września 2020 r., we wspólnocie formacyjnej w Buraniro odbyła się ceremonia przyjęcia do Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego pięciu Aspirantek .
Są nimi:
– Nahimana Nadine
– Hakizumukama Odette
– Niyungero Emma
– Hatungimana Lydia
– Nahimana Marie – Chantal.