Kongres Młodych Konsekrowanych
1 października 2015
„PRZEMIENIENI – PRZEMIENIAJCIE”
7 października 2015

Świadkowie radości

Gdańsk. 3 październik 2015 r. godz. 7.10 – wyjazd autokaru spod katedry oliwskiej.

Razem z siostrami różnych form życia konsekrowanego duchaczki wspólnoty mateblewskiej – s. przełożona Pompilia Ziaja, s. Leonarda Grzegżułkowska , s. Irmina Dąbek i s. Teresa Zygmunt wyruszyły do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Pielgrzymka pod hasłem „Z radością dziękujcie Ojcu” zorganizowana była dla osób konsekrowanych z północno – wschodnich diecezji Polski w ramach przeżywanego Roku Życia Konsekrowanego.
Program spotkania modlitewnego był bardzo bogaty; rozpoczął go montaż słowno – muzyczny o powołaniu przygotowany przez siostry katarzynki z Braniewa. Określone przedmioty niesione w procesji przez siostry symbolizowały fundamenty powołania: gliniany dzban – kruchość człowieka i moc Boga, księga Słowa Bożego – najwyższa norma życia, konstytucje i modlitewniki – różnorodność duchowości i charyzmatów, płonąca świeca – ogień miłości, wierności.
Następnie, przed cudownym obrazem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, wszyscy włączyli się do odmawiania różańca prowadzonego przez siostry albertynki w intencji daru nowych powołań, rozwoju i świętości zgromadzeń.
O godz. 12.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Antoniego Dydycza OFM Cap. (biskup senior diecezji drohiczyńskiej). W homilii nawiązywał do listu papieża Franciszka na Rok Życia Konsekrowanego podkreślając radość oraz życie wspólnotowe jako istotne elementy autentycznej konsekracji.
Po Eucharystii siostry i bracia zakonni spotkali się na agapie w domu pielgrzyma.
Nabożeństwo dziękczynne i uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez księży werbistów z Pieniężna oraz koronka do Miłosierdzia Bożego przy figurze Matki Bożej w miejscu objawień (siostry salwatorianki z Olsztyna) oraz błogosławieństwo i rozesłanie zakończyło wspólne pielgrzymowanie.
{gallery}swiadkowie_radosci{/gallery}