Powiew Ducha Świętego na Pomorzu
8 października 2014
SPOTKANIE MŁODYCH W SKRZATUSZU
11 października 2014

U stóp Maryi Królowej Podola

Pisarówka.

U stóp Maryi Królowej Podola, Pani Latyczowskiej, swoje roczne rekolekcje przeżywały dzieci i młodzież z Pisarówki na Ukrainie. 

W dniach od 04-16 sierpnia 2014 roku rekolekcje głosił Wikariusz Ks. Jarosław Piasta z pomocą animatorów, Braci Towarzystwa Ducha Świętego (br. Szymona i br. Jana), kleryka Igora i siostry Stefanii CSS.
         Każdy dzień dla młodzieży rozpoczynał się wspólną modlitwą i rozważaniem Słowa Bożego, czyli medytacją. Codziennie też karmiliśmy się Eucharystią, słowem głoszonym w czasie konferencji. Wieczorem zaś młodzi trwali w adoracji Najświętszego Sakramentu i rozmawiali z żywym, obecnym Panem. Pośród gier i zabaw były także spotkania w grupach i konferencja. Kilka osób wzięło udział (06 VIII b.r.) w XII Nocnym Czuwaniu w Brahiłowie, gdzie znajduje się cudowna figura Jezusa Nazaretańskiego czczonego przed wiekami przez Ojców Trynitarzy. W czasie wielkiej modlitwy za Ukrainę, o pokój i spokój w narodzie, zebrani pielgrzymi uczestniczyli w konferencjach, śpiewali pieśni chwały, modlili się koronką do Bożego Miłosierdzia. Młodzi uczestniczyli także w wieczornej procesji Eucharystcznej, w Drodze Krzyżowej ulicami miasteczka. O pierwszej w nocy Mszę świętą celebrował JE Biskup Leon Dubrawski wraz z zebranymi kapłanami. Na czuwaniu obecni byli też pielgrzymi z Pisarówki, Ksiądz Roman Kaźmierczak – proboszcz, siostra Przełożona Marcelina CSS i siostra Stefania CSS. Na zakończenie czuwania we wspomnienie świętego Kajetana nastąpił obrzęd błogosławienia oleju i namaszczenia oczu wzystkich pielgrzymów.
         Dzieci zaś poznawały osobę Ducha Świętego, Jego dary i owoce oraz uczyły się piosenek ku Jego czci. Dzięki Braciom z Towarzystwa Ducha Świętego rekolekcje były pełne radości i entuzjazmu. Niech Duch Święty sprawi, aby wszystko było z miłości ku Niemu i ku większej chwale Bożej!
Napisała: siostra Stefania W. Maksymów CSS

{gallery}latyczow2014{/gallery}