Wielkanocne spotkanie
2 czerwca 2018
Spotkanie Junioratu
2 czerwca 2018

Uratowana dziewczynka

Gdańsk Matemblewo. Po Anioł Pański w Domu Samotnej Matki Caritas zadzwonił alarm (20 kwietnia).Dziewczynka mająca od kilku dni do dwóch tygodni po urodzeniu – jak określił lekarz. Była zadbana, znaleziono przy niej butelkę z mlekiem i śpioszki. Siostry zawiadomiły policję i pogotowie ratunkowe.

Dla sióstr to radość, że pomogły uratować kolejne ludzkie życie. Dziecko i jego rodziców wspierają modlitwą. Dla nich to bardzo trudne chwile.

Z historii:

  • 25 marca 2009 r. – „Okno życia” erygowane przez abp. Sławoja Leszka Głódzia w roku duszpasterskim „Otoczmy troską życie”
  • 5 maja 2009 r. – poświęcenie „Okna życia” przez Metropolitę Gdańskiego
  • 28 czerwca 2013 r. – dziewczynka (noworodek)
  • 5 sierpnia 2013 r. – dziewczynka (około 2 tygodni)
  • 28 września 2013 r. – chłopiec (noworodek).

„Okno życia” nawiązuje architekturą do „Okna Życia” w Rzymskim Szpitalu Ducha Świętego, gdzie bracia i siostry Zakonu Ducha Świętego przyjmowali porzucone dzieci. Po bokach w wąskich kwadratach widać: herb Zakonu (podwójny krzyż) i herb abp. Sławoja Leszka. Nad oknem znajduję się płaskorzeźba Anioła Stróża.

W dekrecie czytamy: „Na większą chwałę Boża i ku pożytkowi wszystkich mieszkańców Archidiecezji Gdańskiej eryguję przy Domu Samotnej Matki i Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie OKNO ŻYCIA, którym dla ratowania zagrożonego ludzkiego życia opiekować się będą Siostry Kanoniczki Ducha Świętego de Saxia”.

s. Teresa CSS