Śluby Wieczyste 2021
15 sierpnia 2021
Nowicjat w Afryce 2021
7 września 2021

Wakacyjne drogi z miłością miłosierną

W czasie tegorocznych wakacji miałam szczęście przez dwa dni (7 i 8 sierpnia 2021) brać udział w Pieszej Pielgrzymce z Czechowic – Dziedzic na Jasną Górę. Była to okazja, by podziękować Panu Bogu za dar 800-lecia istnienia Zakonu Ducha Świętego na ziemiach polskich oraz aby zaznajomić 175 pielgrzymów z Diecezji Bielsko- Żywieckiej z  charyzmatem i historią naszego Zgromadzenia, a także nauczyć modlitwy koronką do Ducha Świętego. Wspólne pielgrzymowanie było również okazją do dzielenia się świadectwem swego powołania oraz do wygłoszenia konferencji na temat: „Rola Ducha Świętego w Eucharystii i w pojednaniu”.

Natomiast trzeci tydzień sierpnia (od 16 do 20.08.2021) upłynął mi pod znakiem wolontariatu w Szpitalu Klinicznym im. dra Józefa Babińskiego w Krakowie. Uczestniczyłam w posłudze duszpasterskiej Księży Kaplanów tego szpitala poprzez rozmowy z osobami chorymi, włączanie się w Liturgię Słowa w czasie Mszy Świętej w kaplicy szpitalnej i w Eucharystii odprawianej na poszczególnych oddziałach.

Możliwość takiej właśnie służby odczytuję jako ogromną łaskę od Pana Boga oraz okazję do dzielenia się charyzmatem miłości miłosiernej.

s. Boguchwała CSS