SDC14262
Spotkanie dla młodych w Pacanowie
2 marca 2017
biblia
Moja pustynia
4 marca 2017

Wielki Post – czas miłości!

krzyz

Rozpoczął się w Kościele Wielki Post. Czas, w którym ja, człowiek stworzony na podobieństwo Boga, mam zobaczyć, jak bardzo zostałem ukochany.

Jeśli otworzę serce na tę prawdę i pozwolę, aby Bóg mi ją objawił, to już nigdy nie przestanę kochać i będę trwać w uwielbieniu oraz dziękczynieniu dla Miłości. A czas Wielkiego Postu nie będzie czasem trudnym. Nie będziesz patrzył, aby go przeczekać i jakoś przetrwać, bo to będzie czas miłości i miłosierdzia, a czego człowiek nie robi z miłości!!! Stąd wszystkie dobre postanowienia, uczynki, jałmużna biorą początek i wypływają z szaleństwa miłości. Tylko wtedy to wszystko co czynimy, co podejmujemy ma sens. Powie ktoś, ale przecież wszyscy mówią, że to czas pokuty, wyrzeczenia, umartwienia. Zgadzam się! Ale powiedz mi co to znaczy pokutować? Dlaczego się umartwiasz, rezygnujesz z wielu rzeczy, podejmujesz pracę nad sobą? To sa bardzo ważne pytania, bo uchronią cię od postanowień dla postanowień. Nie wiem jak Ty, ale ja dlatego, że kocham! Nie wymyślaj umartwień w cały świat, przyjmij codzienność bez narzekania, choć spotykają cię różne przykrości; uwierz nie jesteś przypadkiem odosobnionym! Ciesz się każdym nowym dniem, bo się nie powtórzy! Poświęć więcej czasu swoim Najbliższym rezygnując z ulubionego serialu, przebywania w świecie wirtualnym, porozmawiaj o ważnych sprawach dla Twoich dzieci, współmałżonka, przyjaciela. Pokutować to zmienić swoje życie na lepsze, na takie, jakiego pragnie dla mnie i dla ciebie nasz Bóg, który tak nas ukochał, że dał nam swojego Syna, a Ten z miłości cierpiał, umarł i zmartwychwstał, abyśmy byli szczęśliwi! Dla szczęścia stworzył nas Bóg, dla miłości i piękna. Po to jest Wielki Post, aby otworzyć się na szczęście czyli na zbawienie.

Bądź mądrym, dobrze wykorzystaj czas z Bogiem i dzięki Jego łasce. Wtedy to będzie cudowny czas, bo to będzie CZAS MIŁOŚCI. Bóg Cię poprowadzi i powie Twojemu sercu o najpiękniejszym orędziu i rzeczywistości jaką przygotował dla tych, którzy Go miłują.

s. Tarsycja CSS

 

TUTAJ znajdziesz kilka myśli o Wielkim Poście w klasztorze!

 

Zapisz

Zapisz