P1040140
Pielgrzymka do pierwszej parafii w Burundi
30 czerwca 2017
DSCN1846[1]
Pielgrzymka po Diecezji Bielsko-Żywieckiej
30 czerwca 2017

„Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”

DSCN1764

Międzybrodzie. Jak co roku w połowie czerwca, a dokładnie 16.06.2017, z Porąbki wyruszyła dekanalna piesza pielgrzymka do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tym razem, jubileuszową XXV pielgrzymkę pod hasłem: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie” poprowadził ks. Jan Franc – wikariusz z Porąbki. W pielgrzymce wzięli udział także młodzież i parafianie z Międzybrodzia Bialskiego wraz z duszpasterzami i s. Boguchwałą.

Nasze pielgrzymowanie tradycyjnie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej. Po Mszy zaczęły się przygody… Między innymi zastała nas burza i bardzo rzęsisty deszcz, który sprawił, że po 10 minutach wszyscy byli przemoczeni prawie do suchej nitki. I tak zostało, aż do Rzyk, gdzie na noclegu nasi wspaniali gospodarze nie tylko zadbali o coś do jedzenia, o miejsce do spania, ale także robili wszystko, by wysuszyć naszą odzież i obuwie. W większości przypadków to się udało, ale nie na długo, bo cała sobota upłynęła nam… pod znakiem peleryny i parasola. Były momenty, że czuliśmy się jak żółwie błotne.

Jednak nawet taka pogoda nie przeszkodziła nam w uwielbianiu Boga, w modlitwie różańcowej, Koronką do Miłosierdzia Bożego i do Ducha Świętego, w słuchaniu konferencji i w wychwalaniu Boga poprzez śpiew. Przeciwnie, była okazja by się wzajemnie dzielić rąbkiem parasola i radością, a także by ofiarować niedogodności, ból, zimno, przemoczone nogi w intencjach wynagrodzenia za grzechy i pokuty. Do tego zachęcali w swych konferencjach księża przewodnicy przypominając orędzie Matki Bożej z Fatimy.

Podsumowaniem i uwieńczeniem całej pielgrzymki była sobotnia (17.06.2017) Eucharystia w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie przez ręce i serce Maryi dziękowaliśmy za otrzymane podczas drogi łaski i od Niej uczyliśmy się jak wypełniać w życiu codziennym Jej słowa: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”.

s. Boguchwała Perlak CSS