Zakończenie XVII Kapituły Generalnej
8 lipca 2020
Dziękczynienie w Leżajsku
9 sierpnia 2020

50 lat wiernej miłości

18 lipca 2020 r. w kaplicy zakonnej w Pacanowie, pełnym uwielbienia śpiewem „Te Deum”, podziękowałyśmy Panu za 50 lat życia konsekrowanego naszych złotych jubilatek: s. Agnes, s. Jany i s. Renaty. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Prałat Franciszek Siarek (kustosz Sanktuarium Bożego Grobu w Miechowie), a w koncelebrze byli ks. Józef Kusek (kapelan sióstr w Pacanowie) oraz ks. Daniel Zadorski (były uczeń s. Agnes). Liturgię ubogacił chór zakonny pod dyrekcją s. Adriany Miś.

W homilii usłyszałyśmy: „Dzisiaj nie tylko powtarzamy słowa Jezusa z Ewangelii: „Trwajcie w miłości Mojej”, ale też możemy powiedzieć „Trwacie w miłości Mojej”. Drogie Siostry Jubilatki trwacie w miłości Oblubieńczej, w miłości Jezusa, zaszczepionej w Waszych sercach i trwając przez wiele lat w tej mistycznej miłości z Jezusem dajecie się dla dobra Kościoła… Pan dał Wam przez te 50 lat wiele miejsc i ludzi, aby dawać świadectwo miłości Jezusa.

W trakcie Eucharystii modliłyśmy się również o radość życia wiecznego dla zmarłej s. Assunty, która razem z Siostrami 50 lat temu mówiła swoje TAK Bogu.

Życzymy naszym Siostrom Jubilatkom Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego na kolejne lata służby i miłości.

s. Pia CSS