Duch Święty..działa także w nocy.
10 czerwca 2014
biblia
W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego
16 czerwca 2014

Bliżej egzotycznej przyrody i innych kultur

Babice. W dniu 12 czerwca 2014 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili krakowskie ZOO oraz Park Edukacji Globalnej.

W ogrodzie zoologicznym uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć na żywo niespotykaną na co dzień, egzotyczną faunę.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się żyrafy, tygrysy i słonie. Z wielkim zachwytem obejrzeliśmy przepiękne, kolorowe ptactwo – ogromne wrażenie wywarło na nas tęczowe upierzenie papug. Z lekkim niepokojem, ale i zaciekawieniem przyglądaliśmy się zabawom fok, zwinnym akrobacjom tropikalnych ryb oraz leniwym ruchom węży i kameleonów.
Najbardziej figlarne okazały się małpki, które na widok dzieci dały popis cyrkowych akrobacji. Sympatię wzbudziły również kucyki i osiołki, ochoczo nastawiające grzywy do pogłaskania. Podczas zwiedzania ZOO zrobiliśmy wiele zdjęć, starając się uchwycić na nich to wszystko, co najciekawsze.

Kolejnym punktem programu naszej wycieczki był park edukacyjny Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, gdzie mogliśmy zapoznać się z problemami mieszkańców naszego globu, żyjącymi zwłaszcza w najuboższych krajach.

Zwiedziliśmy domy kultur osiadłych w różnych częściach świata; lepianki z Ghany, chatkę z Peru, indiańskie tipi, eskimoskie igloo, mongolską jurtę, dom na palach prosto z Papui Nowej Gwinei.
Do każdego domu można było wejść, obejrzeć rekwizyty, przymierzyć ubrania, zagrać na instrumentach. Na żywo przyjrzeliśmy się, w jakich warunkach mieszkają nasi rówieśnicy i jak spędzają wolny czas, a także dowiedzieliśmy się, czy mają takie same problemy jak my.

Na środku Parku znajduje się kolejna atrakcja – mapa świata ułożona z kolorowej kostki – jednym susem można przeskoczyć z Afryki na Madagaskar albo niczym w butach siedmiomilowych, w 5 sekund przemierzyć całą Europę.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dopisywały humory, więc na gorąco dzieliliśmy się wrażeniami.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody i geografii, dając możliwość przeniesienia się do dalekich krajów, zapoznania z ciekawymi zwyczajami ich mieszkańców oraz trudnościami, z jakimi zmagają się na co dzień.

s. Łucja Kramarz CSS