Sobotnie popołudnie w Czańcu…
30 września 2019
MISJE –„OCHRZCZENI I POSŁANI”
12 października 2019

Ciche bohaterki Ducha Świętego

To między innymi o nich, myślał Ojciec Święty Franciszek, ustanawiając październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Te ciche bohaterki to nasze siostry, które pracują na misjach, wkładając w posługę całą swoją miłość i oddanie Bogu, tam, na afrykańskiej, pięknej ziemi, nękanej co rusz zamachami, wojnami domowymi, konfliktami plemiennymi i ogromnym ubóstwem. Warto zaznaczyć, że 40 lat temu, 27 października, pierwsze siostry otrzymały krzyże misyjne (s. Terezyta pracuje tam do dziś).

Mamy taką propozycję dla Ciebie, abyś po przeczytaniu tych kilku zdań, wszedł w zakładkę o misjach i naszych siostrach misjonarkach. Poznasz ciche bohaterki, które na co dzień świadczą miłosierną miłość najbardziej potrzebującym, czyniąc zwykłe posługi w niezwykły sposób, ponieważ wszystko znaczą miłością Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Gdyby nie moc Ducha Świętego, Jego łaska i światło, nie dałyby rady. Dlatego, jak już poczytasz o ich pracy w Bujumbura, Gatara i  Buraniro, pooglądasz zdjęcia i filmy, pomódl się za dzieło misyjne Zgromadzenia, za siostry misjonarki, nasze ciche bohaterki i za siostry pochodzące z Burundi. Pomódl się, aby były bezpieczne, aby to dzieło rozwijało się na chwałę Boga i było śladem gwidonowych kroków w XXI wieku.

A jeśli chcesz wesprzeć materialnie to dzieło, zawsze możesz wysłać swoją ofiarę na podane na stronie internetowej konto, z dopiskiem „na misje”.

Niech Duch Święty będzie uwielbiony za każde dobro czynione przez ludzi i w każdej modlitwie zanoszonej z wiarą i ufnością.

s. Tarsycja CSS