biblia
…w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego…
31 maja 2015
Pod opieką bł. O. Gwidona z Montpellier
2 czerwca 2015

Czuwanie dla młodzieży

Pacanów. Jak to już stało się zwyczajem u Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Pacanowie, w kaplicy zakonnej p.w. Ducha Świętego odbyło się czuwanie dla młodzieży z dekanatu stopnickiego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Trzecia Osoba Boska, Duch Święty Pocieszyciel, zgromadził ludzi młodych wraz ze swoimi duszpasterzami i katechetami na wspólnym uwielbieniu. Na czuwanie przybyła młodzież ze Stopnicy, która przygotowała oprawę liturgiczną Eucharystii wraz ze swoim opiekunem ks. Maciejem Migalskim, młodzież z Tuczęp, Zborówka, Pacanowa, Kargowa, Oleśnicy, Solca Zdroju ze swoimi duszpasterzami.

O godzinie 17.00 sprawowana była Msza święta pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Abramowicza , który był głównym celebransem i wygłosił Słowo Boże oraz ks. Tomasza Chojnę wikariusza Bazyliki pod wezwaniem św. Marcina w Pacanowie.

Na czuwanie przybyli również z Krakowa Bracia z Towarzystwa Ducha Świętego:  Br. Szymon, Łukasz, Jan, Tadeusz i Piotr. Po Mszy świętej odbyło się spotkanie z młodzieżą w salce, które animował brat Tadeusz. Wspólną agapę zakończyliśmy śpiewem piosenek religijnych i ponownie udaliśmy się z młodzieżą do kaplicy, gdzie ks. Tomasz wystawił Pana Jezusa. Każdy mógł w adoracji doświadczyć bliskości Pana i mocy jego Ducha Świętego. Adorację prowadzili bracia przy śpiewie i grze na instrumentach. Każdy miał możliwość bliskiego spotkania z Jezusem i spojrzenia Mu prosto w oczy oraz zapalenia światła. Na zakończenie adoracji każdy z uczestników otrzymał indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Całość spotkania, modlitewnego czuwania, zakończyło odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego. W tym dniu każdy z nas mógł doświadczyć jak Dobry jest Pan i jak wielkich dzieł, jeśli tylko się otworzymy na Niego, na Jego Miłość, może w nas dokonać Święty Duch.