Czuwanie dla młodzieży
31 maja 2015
Pokomunijna majówka … na wyjeździe
2 czerwca 2015

Pod opieką bł. O. Gwidona z Montpellier

Gdańsk – Matemblewo. Eucharystią w kościele M.B. Brzemiennej  rozpoczęły się 26 maja uroczystości nadania Domowi Samotnej Matki Caritas imienia bł. Gwidona z Montpellier.

Mszy Świętej odprawianej przez Księży pracujących w gdańskiej Caritas oraz kapłanów zaprzyjaźnionych z naszym Domem przewodniczył ks. Andrzej Penke, dziekan dekanatu Gdańsk- Oliwa. W wygłoszonej homilii powiedział: „Fiat Maryi powtarza się za każdym razem, kiedy mówi się TAK dla życia, kiedy pomaga się dziecku przyjść na świat. Od początku istnienia Domu Samotnej Matki to Fiat Maryi przedłuża się tu w Matemblewie”.

W uroczystościach wzięła również udział nasza Matka Generalna M. Estera Kapitan, która podziękowała wszystkim za ten szczególny dzień, obecne były także siostry pracujące w DSMC i mamy z dziećmi, które obecnie przybywają w naszym Domu. Cieszyliśmy się też liczną obecnością pracowników gdańskiej Caritas wraz z podopiecznymi oraz wielu przyjaciół i dobrodziejów Placówki, parafian i osób, które na co dzień uczestniczą w pełnieniu dzieła obrony życia.

Po Mszy Świętej wszyscy zebrani udali się na Wzgórze, aby słowami litanii Loretańskiej zawierzyć Matce Bożej Dom i jego dzieło. Niespodzianką dla wszystkich Gości było przedstawienie, przygotowane przez podopieczne Domu Samotnej Matki, opowiadające bajką o życiu bł. O. Gwidona. Po uroczystym przecięciu wstęgi na tablicy wejściowej do naszego Domu zakończyła się część oficjalna uroczystości. Wszyscy zebrani udali się następnie do domowego ogrodu na przygotowany piknik, nie brakło na nim słońca i radości. Za wszystkie łaski tego wyjątkowego dla nas dnia niech będzie

Chwała Panu!