Żywy Pomnik Św. Jana Pawła II
18 października 2019
Wystawa w Proszowicach
25 października 2019

Odliczanie czasu…

Każdy człowiek w swoim życiu ma takie momenty, kiedy odlicza czas. Jedni odliczają dni do ślubu, inni do urodzin, egzaminu, czy Nowego Roku. Różne ważne wydarzenia naszego życia sprawiają, że każda sekunda oczekiwania staje się wyjątkowa i cenna.

Siostry zakonne również mają takie doniosłe chwile: śluby wieczyste, jubileusz ślubów zakonnych, czy rekolekcje zakonne. Czas jest szczególnie ceniony, kiedy się czegoś bardzo oczekuje i pragnie. Siostry Kanoniczki Ducha Świętego teraz odliczają czas do ważnego wydarzenia dla całego Zgromadzenia: rozpoczęcia Roku Jubileuszowego. Już 26 października 2019 r. o godz. 12.00, uroczystą Eucharystią, rozpoczniemy rok świętowania 800-lecia przybycia Zakonu Ducha Świętego do Polski. Do tego historycznego momentu pozostało już tylko około 170 godzin.

Przygotowania do Roku Jubileuszowego rozpoczęły się już w 2014 r., kiedy Siostry podjęły przede wszystkim duchowe przygotowanie indywidualne oraz wspólnotowe. Ostatnie trzy lata to już bezpośredni czas przed Jubileuszem, w trakcie którego odbyło się czuwanie przygotowujące do obchodów Jubileuszu, liczne rekolekcje dla młodych, konkursy dla dzieci i młodzieży, nagrania płyt jubileuszowych, przygotowano także wystawę objazdową.

Odliczając ostatnie godziny i ostatnie przygotowania do rozpoczęcia Roku Jubileuszowego, podsumujmy zatem: 4280 godzin przed Jubileuszem po Polsce zaczęła podróżować wystawa pt.: „800 lat Zakonu Ducha Świętego na ziemiach polskich”. 1082 godziny przed rozpoczęciem świętowania we współpracy z redakcją Niedzieli, wykonano pierwsze zdjęcia do filmu poświęconego Zgromadzeniu. Natomiast 690 godzin przed Eucharystią inaugurującą Rok Jubileuszowy, odbyła się próba chóru zakonnego i nagranie hymnu napisanego na Jubileusz. 290 godzin przed rozpoczęciem świętowania ruszyła strona internetowa poświęcona Jubileuszowi: 800 lat Zakonu Ducha Świętego w Polsce. Tymczasem do centralnych obchodów Jubileuszu, które odbędą się 30 maja 2020 r., pozostało już tylko około 5370 godzin.

Oczekując i odliczając godziny do inauguracji obchodów Roku Jubileuszowego, zapraszamy wszystkich odwiedzających naszą stronę internetową, do świętowania razem z nami, szczególnie świętowania duchowego. Niech Bóg będzie uwielbiony za VIII wieków charyzmatu Zakonu Ducha Świętego w Polsce.

s. Pia CSS