Modlitwa i milczenie – czas rekolekcji
3 marca 2016
Chcę zabrać ze sobą
3 marca 2016
Ogarnięci łaską Ducha

Kraków, Szpitalna. Za nami kolejna Huta Ducha Świętego, podczas której rozważamy tajemnice Koronki ku Jego czci, modlimy się i śpiewamy,  uwielbiając Ducha Pocieszyciela za Jego niezliczone dary. Już dziś zapraszmy 14 marca o godz. 19.00 do kościoła św. Tomasza.  Relację z ostatniej Huty przygotowała dla nas Kinga:

W poniedziałek, 8 lutego razem ze wspólnotą duchacką rozpoczęliśmy nowy cykl naszych comiesięcznych spotkań na ul. Szpitalnej 10, w kościele pw. Św. Tomasza
w Krakowie. Konferencję wygłosił br. Jan, który rozpoczął omawianie Koronki do Ducha Świętego. Pochyliliśmy nad wezwaniem : „Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca Twoich wiernych. -I zapal w nich ogień Twojej miłości.” Duch Święty jest dla nas niezawodnym przewodnikiem i wiernym Pocieszycielem, w drodze do świętości. Gdy przyjmujemy Jego dary, gdy je w sobie rozwijamy, to wtedy coraz owocniej naśladujemy Pana Jezusa. Dlatego tak ważne jest otwarcie na działanie Ducha Świętego – tylko za Jego sprawą nawet najbardziej niebezpieczna droga stanie się dla nas błogosławioną. Podczas adoracji i uwielbienia Najświętszego Sakramentu we wspólnej modlitwie prosiliśmy o otwarcie naszych serc na ogień Bożej miłości. Później na agapie nie zabrakło pięknych rozmów, świadectw. Był to czas dla bliźniego.

Kinga Poniewozik