Duchackie memory
19 maja 2020
Nowenna – Zesłanie Ducha Świętego
20 maja 2020

Rekolekcje online – relacja

Na 3 dni przed obchodami 100 urodzin św. Jana Pawła II odbyły się Rekolekcje online:Niech zstąpi Duch Twój„. Było to przypomnienie tego, co do młodzieży mówił Nasz Ojciec Święty.

Rekolekcje miały charakter międzynarodowy, ponieważ oprócz grupy kilkunastu dziewcząt z rożnych stron Polski, m.in. z Zielonej Góry, Lublina, Włocławka, Buska Zdroju, Kielc i okolic, Chmielnika, Żywca, Podkarpacia, łączyli się z nami kapłani: ks. Tomasz z Kielc, ks. Janusz z Nottingham z Anglii i ks. Oleksij z Pisarówki z Ukrainy, była też s. Maria CSS z Pisarówki.

Spotkania odbywały się wieczorami od 20.00 do 22.00. Rozpoczynaliśmy modlitwą o dary Ducha Świętego – Koronką ku Jego czci, potem była konferencja, słuchanie krótkich tematycznych przemówień św. Jana Pawła II oraz wprowadzenie do medytacji na następny dzień. Spotkania kończyliśmy Apelem Jasnogórskim oraz błogosławieństwo kapłana.

Poszczególne tematy spotkań:
1.CHRZEST -Jestem ukochanym dzieckiem Boga
2. MODLITWA – Jezus uczy jak się modlić, prosić Ojca o Ducha Świętego
3. DUCH ŚWIĘTY was wszystkiego nauczy.

Zaprzyjaźnij się z Duchem Świętym. Niech ten wspaniały czas zaowocuje jeszcze większym przylgnięciem do Boga i zasłuchaniem w nauczanie św. Jana Pawła II. Niech Bóg będzie uwielbiony za to piękne spotkanie.

s. Edyta Wesołowska CSS