„Duch Święty przynagla nas…”
27 kwietnia 2021
„Dotyk Boga”
6 maja 2021

Skupienie sióstr juniorystek

W dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2021 w Domu Generalnym w Krakowie przy ul. Szpitalnej odbyło się skupienie sióstr juniorystek, które rozpoczęło się pielgrzymowaniem do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Zjazd zorganizowała i życzliwie towarzyszyła siostrom juniorystkom s. Wikaria Edyta Wesołowska. Przewodnikiem duchowym był o. Wacław Rusiniak SJ, który w trakcie konferencji i homilii pochylał się nad rolą ciszy w spotkaniu z Panem, nad modlitwą, a także przybliżał wartości dobra, piękna i daru z siebie obecne w życiu Maryi, Pięknej Owieczki. W trakcie spotkania z Przełożoną Generalną m. Kazimierą Gołębiowską siostry zgłębiały wspólnie tekst Orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Siostry udały się również na Cmentarz Rakowicki, gdzie modliły się przez wstawiennictwo m. Redempty Śledzińskiej, której 100. rocznica urodzin w tym roku przeżywamy.

Zjazd sióstr juniorystek jest zawsze okazją do umocnienia wzajemnych więzi siostrzanych i oraz pogłębienia rozumienia i przeżywania wartości życia zakonnego.

s. Nina CSS