Babickie Płomyki dla dzieci w Kongo i Burundi
2 stycznia 2014
By być jak siostry – s. Zofia CSS
7 stycznia 2014

Smak Życia

biblia

2 Niedziela Bożego Narodzenia A

„Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. Pojawił się człowiek posłany przez Boga – Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości. Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego – którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali – łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył” (J 1, 1 – 18).

Sugestie do modlitwy Słowem Bożym:

  • W Nim było życie – w każdym człowieku jest pragnienie życia – tak w całej pełni, tak na całego, tak na full !… Patrząc na Jezusa zapytaj, czy możesz o sobie powedzieć, że czujesz w sobie radość, smak i pełnię życia? A może nie chce ci się żyć? Dlaczego? Może szukasz pełni tam, gdzie jest tylko cząstka lub namiastka życia? ŻYCIE – pełne, do syta i na całego jest tylko w NIM, w szczerej, głebokiej z NIM relacji … Powiedz szczerze Jezusowi o twoich rozczarowaniach – sobą, innymi, życiem – i proś Go, aby pozwolił Ci doświadczyć, że w NIM jest ŻYCIE!
  • …a światłość w ciemności świeci… – patrzac na Jezusa, który dla ciebie przyszedł na ziemię, zapraszaj Go do tych “miejsc” w twoim życiu, relacjach, sercu – gdzie zamiast życia doświadczasz śmierci, zamiast radości – smutku, zamiast entuzjazmu – zgorzknienia, zamiast pokoju – lęku, zamiast światła – ciemności… proś Jezusa, aby w tym, co jest twoją “ciemnością” pozwolił ci “zasmakować”, że On jest ŻYCIEM I ŚWIATŁEM…

s. Maria CSS