boguslawa
ŚWIADECTWA
28 sierpnia 2013
DSC03192
Od 30 lat w Afryce
28 sierpnia 2013

W powiewie Ducha

W wigilię Pięćdziestątnicy na Misji w Gatara /Burundi/ dał się słyszeć jakby szum nadchodzącego powiewu Ducha Świętego.

„Płomyczki” Ducha Świętego /najmłodsze sieroty naszej Misji/ od rana przywoływały śpiewem Bożego Ducha. Wszystkie znają na pamięć dary Ducha Świętego. Wyciągały je w kaplicy naszego domu formacyjnego. Jeden z chłopców nie umiejący jeszcze czytać prosił starszego kolegę: ” przetłumacz mi, jaki dar dał mi Duch Święty. Może mi to pomoże być tak dobrym, jak nasz Ojciec Gwidon”.

Nowenna do Ducha Świętego w naszym parafialnym kościele w tym roku była prowadzona przez nasze Postulantki Ange i Odette. Brało w niej udział około 100 osób każdego dnia. Słowo Boże, Wezwania i Koronka do Ducha Świętego, to stałe części Nowenny. Krótkie rozważania o darach Ducha Świętego głoszone przez nasze Postulantki ubogacały czas modlitwy. W wigilię Zesłania Ducha Świętego Nowennę zakończyła uroczysta Msza Święta, w której wzięło udział bardzo wielu wiernych, w tym Grupa Ducha Świętego /dorosłych/, Płomyczki /dzieci/ i Płomienie Ducha Świętego /Flammes du Saint Esprit/ – młodzież żeńska i męska Liceum w Gatara. Na zakończenie Nowenny oni także mogli wyciągnąć „dar” Ducha Świętego. W czasie Nowenny „Radio Maryja Burundi” nadało audycję poświeconą Zgromadzeniu Ducha Świętego. Ange i Odette były wcześniej zaproszone do studia dla zrealizowania tej audycji. Wielu słuchaczy mogło zapoznać się z naszym Zgromadzeniem i usłyszeć świadectwa Postulantek.

W dniach Nowenny dwie dziewczyny – Gaudence i Benine – rozpoczęły czas kandydatury w naszym Zgromadzeniu. Przez kilka miesięcy będą one rozeznawać swoje powołanie pozostając w kontakcie z siostrami. Razem z Jacqueline, która rozpoczęła swoją kandydaturę w grudniu 2010, mamy w Gatara trzy nowe kandydatki. Naszą modlitwą wspierajmy te rodzime powołania, by Duch Przenajświętszy odbierał chwałę w burundzkim Kościele.

Gatara. Nadesłała: s. Karina Markowicz.