biblia
Królestwo Boże podobne jest …
27 lipca 2014
biblia
…ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła…
17 sierpnia 2014

Wakacje z Ojcem Gwidonem w Bieszczadach

Tegoroczne rekolekcje dzieci należące do Płomyków Ducha Świętego przeżywały w Myczkowcach położonych nad Zaporą Solińską w Bieszczadach w dniach 7-17. lipca 2014 r.

Najwięcej było dzieci z Chmielnika – 22, z Warszawy – 12, ze Słupska 7, z Proszowic – 3, z Buska-Zdroju 2, Radomia -2, ze Słomnik i Jedlińska. Pomagała im kadra w składzie: ks. Grzegorz Kilanowicz – wikariusz parafii św. Katarzyny w Tenczynku, s. Gracjana Pawełczak, s. Virginia Parchoniuk, s. Dominika Pac, s. Dorota Raźny, bracia z Towarzystwa Ducha Świętego: br. Szymon Jakubowski, br. Jan Płottke oraz animatorki Kamila Ryng i Karolina Chmielowiec.

Tematem przewodnim było hasło: „Wierzę w Syna Bożego obecnego w Eucharystii”. Przez 10 dni rekolekcji staraliśmy się odkrywać skarby mszy świętej. Jako wzór umiłowania Jezusa Eucharystycznego wybraliśmy św. Jana Pawła II. Samodzielne wykonanie różańców pomogło nam poznawać Ewangelię ukrytą w poszczególnych tajemnicach różańcowych. S. Virginia wprowadziła nas w technikę masy papierowej, na której odbijaliśmy Umęczone Oblicze Zbawiciela, które Ojciec Gwidon dostrzegał w cierpiącym człowieku.

Nie zabrakło także czasu na odpoczynek: zwiedziliśmy Węgry i Słowację, weszliśmy na Połoninę Wetlińską (1228 m npm), gdzie znajduje się słynne schronisko „Chatka Puchatka”. Płynęliśmy statkiem po Jez. Solińskim. Złapał nas gwałtowny deszcz, ale nie straciliśmy humorów, wierząc, że gdy na Jeziorze wielka burza, Jezus z nami w łodzi jest!

Ufamy, że tegoroczne rekolekcje wydadzą w nas obfite owoce, że w ciągu roku będziemy się starali pogłębiać skarby mszy świętej i aktywnie uczestniczyć w życiu naszych parafii.

s. Dorota Raźny CSS