Święcenia kapłańskie
2 czerwca 2018
W kaplicy buskiej młodzieżowy ruch
2 czerwca 2018

Wyjątkowy kurs

Kraków. 22 maja 2018 r. w Duszpasterstwie Akademickim „U Dobrego” odbył się pierwszy Kurs Koronki do Ducha Świętego. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy w kaplicy Adoracji, którą poprowadził ks. Łukasz Dębski.

Podczas kursu młodzież miała okazję odpowiedzieć sobie na pytanie: Kim dla nich jest Duch Święty, a także poznać historię Koronki do Ducha Świętego, wysłuchać świadectw sióstr modlących się każdego dnia tą Koronką oraz zgłębić poszczególne tajemnice Koronki. Kolejnym krokiem była nauka wykonania własnej koronki (tym razem tylko zachęta). Dużo radości sprawiła nam wszystkim nauka śpiewu (uczyliśmy się melodii napisanej przez s. Adrianę Miś, a która była śpiewana na spotkaniu Lednickim w 2015 r.). Na zakończenie wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Ducha Świętego. Każdy uczestnik kursu otrzymał własną koronkę oraz symboliczne zaświadczenie.

Po kursie był czas na rozmowę i pytania dotyczące już nie tylko Koronki do Ducha Świętego, lecz także powołania i codzienności. Dziękujemy wszystkim za otwartość i zaangażowanie.

s. Pia CSS